lip 05 2020

1. Dziś kolejna grupa dzieci z naszej parafii przyjmie I Komunię św. Niech Pan Jezus, który zagości w ich sercach prowadzi je przez całe życie.
  2. Biały tydzień od poniedziałku do soboty z wyjątkiem czwartku. Z tego powodu wyjątkowo w tym tygodniu w poniedziałek i we wtorek będą Msze św. wieczorne.
  3. Dzisiaj przed kościołem jest zbiórka do puszek na poszkodowanych w wyniku ostatnich wichur, ulew i podtopień. Zbiórka jest prowadzona pod patronatem Caritasu.
  • W poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • W środę – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  • W sobotę – święto św. Benedykta opata, patrona Europy.
  1. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca. O godz. 17.20 Różaniec za zmarłych wypominanych w Rocznych Wypominkach i Msza św. w ich intencji.
  2. 15 lipca będzie przeprowadzona zbiórka elektrośmieci, zużytego sprzętu elektronicznego: komputerów, telewizorów, drukarek, telefonów, sprzętu AGD itp. Dochód z tej akcji tym razem będzie przeznaczony na wsparcie misjonarzy pracujących w najbiedniejszych krajach świata: w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii. Zużyty sprzęt będzie można składać na parkingu przed cmentarzem najlepiej w dzień zbiórki. Organizatorzy zabiorą sprzęt o godz. 14.00. Informacje na plakacie przed kościołem i na ulotkach koło gazet.
  3. Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa związanych z epidemią koronawirusa. W kościołach należy nosić maski lub zachować odpowiedni dystans. Zachowanie dystansu nie dotyczy osób zamieszkujących w jednym domu.