lip 12 2020

1. Przed każdą wieczorną Mszą św. jest półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu związana z setną rocznicą urodzin Jana Pawła II.
  2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Wystawienie i adoracja najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
  3. 15 lipca będzie zbiórka elektrośmieci: zużytych komputerów, drukarek, telefonów, sprzętu AGD itp. Pieniądze uzyskane z tej akcji zostaną przeznaczone na wsparcie misjonarzy pracujących w najbiedniejszych krajach Afryki. Jest to coroczna, ogólnopolska akcja organizowana przez „Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw Pro Missio i Green Office Ecologic. Zużyty sprzęt można składać w dzień akcji na parkingu przed cmentarzem. Organizatorzy planują zabrać ten sprzęt o godz. 14.00. Szczegóły na plakacie przed kościołem. Są jeszcze ulotki na stoliku z gazetami informujące jaki sprzęt jest zbierany.
  • W poniedziałek – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • W środę – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • W czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
  • W sobotę – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy.
  1. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszo-komunijnych za dar dla parafii: 6 świec ołtarzowych i dar pieniężny. Bóg zapłać.
  2. W ubiegłą niedzielę zebrano 2537,20 zł na poszkodowanych w ostatnich ulewach i powodziach. Pieniądze zostały przekazane na konto Caritasu naszej diecezji. Bóg zapłać za ofiarność.