20 2019

29 Niedziela Zwykła - Uroczystość Św. Jana Kantego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej

1. Dziś Uroczystość św. Jana Kantego patrona naszej archidiecezji.

2. Zapraszamy na różaniec. W tygodniu o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.00.

3. Dziękuję za dar ofiarny na potrzeby parafii rodzicom młodzieży, która w zeszły czwartek przyjęła sakrament bierzmowania. Dziękuję również za szafkę pod nowy wzmacniacz, która została ufundowana przez chcącego zachować anonimowość parafianina. I jeszcze podziękowanie za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości: paniom kucharkom, pani, która sprzątała kościół, siostrze, służbie liturgicznej, panu organiście i rodzicom; serdeczne Bóg zapłać.

• We wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

5. W zakrystii lub kancelarii można składać wypominki jednorazowe i całoroczne. Kartki na wypominki są na stoliku z gazetami.

6. Bardzo prosimy o zadbanie o porządek na cmentarzu i wrzucanie śmieci do kontenera.

7. W przyszłą niedzielę w ramach tygodnia misyjnego akcja „Zamiast broni”. Można będzie kupić przy naszym kościele płytę nagraną przez dzieci żołnierzy. Dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na budowę pierwszej szkoły muzycznej w Republice Środkowo Afrykańskiej.

8. Również w przyszłą niedzielę członkowie naszego parafialnego oddziału KSM-u będą przed kościołem sprzedawali  znicze. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na działalność statutową KSM-u. KSM organizuje dla młodzieży wyjazd na przedstawienie teatralne „Zmiana” wystawiane przez Myślenicką Grupę Teatralną Misterium. Wyjazd będzie 10 listopada o godz. 15.00 spod kościoła. Po spektaklu wspólne wyjście na pizzę. Zapraszamy młodzież do włączenia się w formację KSM-u. Spotkania grupy są w piątki po Mszy św. czyli ok. godz. 18.00. Dla osób, które mają problemy z dotarciem na spotkanie jest możliwy transport.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE:
Zarząd OSP Stróża informuje, że w dniu 27.10.2019 r. o godz. 8.15 w budynku OSP Stróża odbędzie się zebranie statutowe. Cele zebrania sprawy bieżące. Wszystkie druhny i druhów zaprasza Zarząd OSP Stróża.