lip 19 2020

1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu pół godziny przed popołudniowymi Mszami świętymi.
  2. Jutro imieniny obchodzi ks. Czesław. Z tej okazji życzymy mu Bożej opieki, światła Ducha Świętego, zdrowia, życzliwości ludzi. Szczęść Boże.
  • W środę – święto św. Marii Magdaleny
  • W czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  • W piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • W sobotę – święto św. Jakuba apostoła.
  1. Również w sobotę przypada wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji na Mszy św. będziemy modlić się w intencji kierowców i podróżujących, a po niej będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych. Można będzie wjechać samochodami na teren kościoła. Składka z tego dnia będzie przeznaczona na zakup samochodów i innych pojazdów takich jak motocykle, łodzie dla misjonarzy w ramach Akcji Miva Polska. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
  2. Bóg zapłać za udział w zbiórce elektrośmieci, z której dochód przeznaczony jest na pomoc misjonarzom w Afryce. Myślę, że w przyszłości trzeba będzie zmienić miejsce gromadzenia tego sprzętu, bo przy cmentarzu choć miejsce łatwo dostępne i wygodne to jednak narażone na działania złomiarzy, którzy zabierają ten zużyty sprzęt. Postawienie kogoś do pilnowania to kłopotliwa sprawa, bo trzeba by pilnować w dzień i w nocy, a organizatorzy zabierają sprzęty z dość dużym opóźnieniem. Jeśli będzie ta akcja powtórzona trzeba będzie przemyśleć zmianę miejsca zbiórki.