lip 26 2020

1. W środę obchodzi imieniny s. Matryna. Życzymy siostrze zdrowia i sił potrzebnych do posługi, światła i mocy Ducha Świętego.
  • W środę – wspomnienie św. Marty
  • W piątek- wspomnienie św. Ignacego z Loyoli
  • W sobotę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Spotkanie członków Róż Różańcowych będzie w sobotę o godz. 17.00 w kościele.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone w czasie święcenia samochodów. Zostaną one przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. Zebrano 645 zł. Pieniądze zostaną przekazane na konto akcji Miva Polska.
  3. Od piątkowego wieczoru dzwonią nam stare dzwony z nowym napędem elektrycznym. Niech nam przypominają o Panu Bogu i o modlitwie, która łączy nas z Bogiem.

Ogłoszenia społeczne:

1. Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pcimiu informuje, że wnioski o przyznanie zasiłku rodzinnego i świadczenia „Dobry start – 300+” na nowy okres zasiłkowy 2020/2021 będą przyjmowane od dnia 3 sierpnia w godzinach od 8.00 do 15.00, a w poniedziałki od 8.00 do 16.30 w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pcimiu (parter budynku Urzędu Gminy). W miesiącu sierpniu każdy piątek jest dniem wewnętrznym bez przyjmowania stron. Dodatkowo informuję, że w 2020 nie należy składać wniosków ustalenie prawa do „500+” na dzieci, na które obecnie pobierają Państwo to świadczenie, ponieważ prawo to ustalone zostało do dnia 31.05.2021.
  2. Staropolska Szkoła Wyższa w Kielcach filii w Myślenicach ogłasza nabór na nowy rok akademicki na studia I-go i II-go stopnia na kierunkach: ekonomia, marketing i biznes elektroniczny, bezpieczeństwo wewnętrze oraz na jednolite studia magisterskie: edukacja wczesnoszkolna, przedszkolna i psychologia edukacji i psychologia kliniczna i studnia II-go stopnia na kierunku pedagogika. Bliższe informacje w gablocie przed kościołem i siedzibie wydziału przy ul. Jagiellońskiej 8 w Myślenicach.