sie 30 2020

1. Witamy w naszej parafii, po roku nieobecności s. Wirginię, która obejmie obowiązki w domu sióstr. Życzymy siostrze Bożego błogosławieństwa i życzliwości nas wszystkich.
  2. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i rodzicom życzymy, aby był to czas owocnego wysiłku, rozwoju i zdobywania mądrości do czego wzywa nas Pan Bóg. Nowy rok szkolny zaczyna się w cieniu koronawirusa dlatego i rozpoczęcie będzie trochę inne niż zwykle. Na Mszę św. rozpoczynającą zapraszamy w poniedziałek 31 sierpnia, a to z powodu tego, że dzieci rozpoczynają szkołę we wtorek o różnych godzinach. Aby nie było zbyt wiele dzieci w kościele w jednym czasie zapraszamy w poniedziałek na godz. 16.00 dzieci z klas 0 – IV z rodzicami, a na godz. 18.00 z klas V – VIII. Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego w szkołach jest na stronach inernetowych szkół.
  3. W czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  4. W tym tygodniu będą odwiedziny chorych. W środę od strony Trzebuni, a w czwartek od Małej Gromada. Początek odwiedzin od godz. 9.00.
  5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00, w pozostałe dniu pół godziny przed każdą Mszą św. Zachęcam dzieci, które w tym roku przystąpiły do I komunii św. do podjęcia tej praktyki duchownej, z którą Pan Jezus związał wiele łask. Dzieci mogą odebrać w zakrystii karteczki, które pomogą zrealizować tę praktykę duchowną. Proszę pamiętać, że w praktyce I piątków chodzi o przyjęcie komunii św. wynagradzającej za grzechy świata. Spowiedź święta może być w dowolnym czasie.
  6. W I sobotę zapraszam członków Róż Różańcowych na godz. 17.00.
  7. W przyszłą niedzielę będzie przed kościołem składka do puszek dla Zbyszka, który choruje na guza mózgu. Konieczne jest kosztowne leczenie, które nie jest refundowane przez NFZ, bo standardowa chemioterapia i radioterapia nie mogą pomóc. Zbyszek Jest podopiecznym Stowarzyszenia Hospicyjnego w Wiśniowej „BĄDŹMY RAZEM”. Foldery hospicjum są na stoliku przy wejściu do kościoła. Można je zabrać.
  8. Ostatnio w naszym kraju głośno jest o LGBT. Jesteśmy świadkami prowokacji. Media niestety nie zawsze rzetelnie informują o faktach. Na stronie internetowej naszej diecezji i Konferencji Episkopatu Polski można znaleźć; Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w kwestii LGBT+. Tekst jest długi i momentami trudny, ale pokazuje stanowisko Kościoła w kwestii tej ideologii i ludzi, którzy ją tworzą i jej ulegają. Zachęcam to zapoznania się z tym tekstem choćby po to by nie ulegać dezinformacjom medialnym czy nawet próbom fałszowania nauczania Kościoła przez różne autorytety.