wrz 06 2020

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny przed każdą Mszą św. Zapraszamy do tej dziękczynnej modlitwy.
  2. W poniedziałek o godz. 16.00 będzie spotkanie scholi w salce przy kościele.
  3. We wtorek święto Narodzenia NMP.
  4. W piątek o godz. 17.20 różaniec z wypominkami za zmarłych, a po nim Msza św. w ich intencji.
  5. W sobotę na godz. 16.00 zapraszam chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Proszę o przybycie z przynajmniej jednym rodzicem.
  6. W przyszłym tygodniu rozpocznie się przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla chętnych uczniów z klasy VIII. Spotkania będą w małych grupach. Terminy spotkań podam w przyszłą niedzielę. Osoby, które brały udział w wakacyjnym przygotowaniu do bierzmowania i zostały pozytywnie ocenione zgodnie z umową mogą przystąpić do bierzmowania w Krakowie lub poczekać na bierzmowanie w naszej parafii, które będzie na wiosnę. Termin zostanie podany jak tylko będzie ustalony. Osoby chcące przystąpić do bierzmowania w Krakowie, które jest co miesiąc w Bazylice Mariackiej proszę o kontakt w kancelarii parafialnej.
  7. W tym tygodniu przystępujemy do wyburzenia starych i zniszczonych zabudowań gospodarczych stojących koło plebanii i do zapowiedzianych prac ziemnych na cmentarzu. Jeśli byliby chętni mężczyźni do pomocy w tych pracach, a chodzi o opróżnienie starych budynków z tego co w nich jest, złożenie tego wszystkiego koło plebanii i zabezpieczenie na czas do postawienia blaszanego garażu i małego magazynu to proszę o kontakt z proboszczem. Dobrze by było zrobić to w najbliższy poniedziałek, aby maszyny mogły przystąpić do pracy w tym tygodniu.
  8. Dziś po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na leczenie 37 letniego Zbigniewa podopiecznego Stowarzyszenia hospicyjnego w Wiśniowej „Bądźmy razem”. Zbigniew cierpi na guza mózgu. Po wielu operacjach okazało się, że standardowe leczenie czyli chemia i radioterapia nie mogą pomóc. Jedyną szansą jest terapia Optune, która nie jest refundowana przez NFZ, a hamuje wzrost guzów i nie powoduje dodatkowych uszkodzeń w innych częściach ciała. Koszt 6 miesięcznej terapii to 600 tyś. zł.

Ogłoszenia społeczne:

1. Zarząd OSP w Stróży informuje, że 13.09.2020 odbędzie się zebranie statutowe o godz. 8.15 w budynku OSP Stróża. Cel zebrania: sprawy bieżące. Wszystkie druhny i druhów zapraszamy.
  2. Policja ostrzega przed oszustami działającymi metodami: „na wypadek”, „na wnuczka” czy „na policjanta”. Schemat działania oszustów wygląda następująco: Do starszej osoby dzwoni oszust podając się za członka rodziny lub policjanta informując, że najbliższa osoba spowodowała śmiertelny wypadek i aby odzyskać wolność i wyjść z aresztu konieczna jest wpłata kaucji. Oszust prosi o przekazanie pieniędzy osobie, która po nie się zgłosi, bądź pozostawienie jej w umówionym miejscu. Po przekazaniu gotówki kontakt się urywa. Policja prosi o nie podejmowanie pochopnych decyzji, o zachowanie ostrożności i o kontakt z rodziną w podobnych sytuacjach. O próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować policję dzwoniąc na numer 112.