wrz 27 2020

• We wtorek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,
  • W środę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,
  • W czwartek – wspomnienie św. Teresy,
  • W piątek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
  1. Od czwartku 1 października rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Będą odprawiane wieczorem w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedziele o godz. 16.00. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie lub społeczności zakonnej łącząc go z rozważaniem tajemnic różańca.
  2. W naszej parafii od 1 października nastąpi zmiana odprawiania Mszy św. popołudniowych. Będą one odprawiane w tygodniu o godz. 17.00, a w niedziele i święta o godz. 16.00. W związku tą zmianą zmieni się też czas otwarcia kancelarii parafialnej. W środę będzie otwarta od 15.00 do 16.00, a w piątek od 18.00 do 19.00.
  3. Odwiedziny chorych przed I piątkiem: w czwartek od Małej Gromady, a w piątek od Trzebuni. Początek od godz. 9.00. (Nie będzie odwiedzin w środę ponieważ mam zajęcia w szkole). Odwiedzę te osoby, które poprzednio zgłoszono i potwierdzono. Jeżeli z powodu epidemii ktoś odczuwałby niepokój czy obawę przed zarażeniem i nie chciał z tego powodu, aby ksiądz odwiedził go w domu to proszę zgłosić to telefonicznie. Oczywiście jeśli ktoś chciałby, aby go odwiedził ksiądz też należy to zgłosić telefonicznie lub w zakrystii po Mszy św.
  4. W I piątek spowiedź od godz. 16.00, w pozostałe dni pół godziny przed Każdą Mszą św.
  5. W I sobotę spotkanie Róż Różańcowych o godz. 16.30, konferencja i wspólna modlitwa wraz z cała wspólnota parafialną.
  6. Trwają prace na cmentarzu, które polegają na wytyczeniu nowych alejek, wycięciu krzaków, które zarastają cmentarz, nawiezieniu ziemi oraz wyrównaniu terenu. Przepraszamy za zakurzenie grobów. To z powodu ubijania i utwardzania kamieni na alejkach. Będą jeszcze przez jakiś czas utrudnienia, ponieważ na cmentarz będą wjeżdżały ciężarówki z ziemią. Przy okazji porządków na cmentarzu zauważyliśmy, że niektórzy zrobili sobie z cmentarza wysypisko śmieci. Śmieci były wrzucane w krzaki zarastające nieużywaną część cmentarza. Do kontenera na odpadki cmentarne ktoś wrzucił materiały po remoncie – były tam stare parapety. Bardzo proszę tego nie robić. W związku z tym brama cmentarna będzie do połowy zamknięta tak aby nie dało się wjechać na cmentarz samochodem. Jeśli ktoś będzie wykonywał prace na cmentarzu i będzie chciał wjechać samochodem będzie musiał zgłosić się na plebanię, aby umożliwiono mu wjazd na cmentarz.
  7. Na wiosnę były planowane wybory nowej Rady Parafialnej, ale epidemia uniemożliwiła te plany. Myślałem, aby zrobić to po wakacjach, ale nadal utrzymuje się wysoka liczba zachorowań i nasz powiat jest już kolejny tydzień w żółtej strefie. Proszę jednak pomyśleć o kandydatach do Rady Duszpasterskiej z każdego rejonu. Jak tylko spadnie liczba zachorowań na koronawirusa i zrobi się bezpieczniej chciałbym, aby te wybory zostały przeprowadzone. Na stronie internetowej parafii pojawi się statut Rady Parafialnej, aby kandydaci wiedzieli czym zajmuje się Rada, jakie są jej zadania i kompetencje.
  8. W związku z tym, że nasz powiat jest w żółtej strefie z powodu epidemii koronawirusa bardzo proszę o stosowanie się do zaleceń sanitarnych: noszenia maseczek bądź zachowania odpowiedniej odległości. Przypominam też, że nasz kościół jest dwa razy w tygodniu dezynfekowany.