27 2019

30 Niedziela Zwykła - Rocznica poświęcenia Kościoła

1. W poniedziałek – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w niedziele o godz. 16.00, a w tygodniu o godz. 17.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem będzie w czwartek od godz. 16.00. Ponadto spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą św.
  4. Odwiedziny chorych w środę i w czwartek od godz. 9.00 według stałego porządku.
  5. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i wyjątkowo o 14.00. Po Mszy św. o 14.00 procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych. To dzień szczególnej modlitwy za naszych braci i siostry w czyśćcu. Msze święte w ten dzień o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Po Mszy o godz. 17.00 na cmentarzu będzie różaniec w intencji zmarłych. Na tą modlitwę proszę zabrać świece lub znicze. Po modlitwie położymy je na grobach naszych zmarłych jako znak naszej pamięci modlitewnej.
  7. Kościół daje możliwość zyskania odpustu za zmarłych; możemy wyjednać naszym zmarłym odpuszczenie kary za grzech, które zostały już odpuszczone. Aby zyskać odpust zupełny należy spełnić następujące warunki: 1 i 2 listopada należy nawiedzić świątynię, odmówić modlitwę Ojcze nasz i Wierzę oraz wypełnić inne warunki takie jak: stan łaski uświęcającej, komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 listopada można też zyskać odpust nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych.
  8. W I sobotę o godz. 16.00 spotkanie Róż Różańcowych, konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za zmarłych.
  9. W zakrystii lub w kancelarii można składać wypominki roczne i jednorazowe. Wypominki jednorazowe będą czytane w czasie modlitwy różańcowej o godz. 16.30 do 8 listopada. Wypominki roczne będą przez cały rok w II piątek miesiące wraz z modlitwą różańcową.
  10. Bardzo dziękuję parafianom za prace przy starej stodole, z użyczenie sprzętu potrzebnego do pracy, za zorganizowanie pracy. Została ona wysprzątana z tego wszystkiego co w niej zostało przez lata zgromadzone. Nie jest to jeszcze koniec prac, które mają doprowadzić do uporządkowania terenu, a kiedyś w przyszłości może i wybudowania w tym miejscu zaplecze duszpasterskiego, którego nasza parafia nie posiada.
  11. Gość Niedzielny dziś z filmem pt. „Bernadetta. Cud w Lourdes”. Od dziś ten tygodnik podrożał i kosztuje 6 zł.
  12. Młodzież z KSM-u sprzedaje dziś przed kościołem znicze. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na działalność Grupy młodzieży.
  13. Również dziś przed kościołem, w ramach kończącego się miesiąca misyjnego można nabyć płytę pt. „Zamiast broni” nagraną przez dzieci żołnierzy. Dochód z jej sprzedaży jest przeznaczony na budowę szkoły muzycznej w Republice Środkowoafrykańskiej.