04 2020

1. Jesteśmy w czerwonej strefie. Ograniczenia z tego powodu dla kościołów są następujące: należy zakrywać usta i nos, a w kościele powinno być 50% obłożenia kościoła. Na zewnątrz należy zachować 1,5 odległość. Oczywiście dystans społeczny nie obowiązuje osób mieszkających w jednym domu.
  2. Msze i nabożeństwa odbywają się więc bez zmian. Proszę zachować większy dystans od siebie. Jeśli zobaczymy, że w kościele jest sporo ludzi można stanąć na zewnątrz. Przypominamy o obowiązującej dyspensie ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Osoby starsze, przeziębione i odczuwające lęk przed zarażeniem mogą pozostać w domu i uczestniczyć w liturgii za pośrednictwem mediów. Nabożeństwa różańcowe będą również odprawiane, ale gdyby ktoś nie zdecydował się na uczestnictwo w kościele w nabożeństwie to zachęcam do rodzinnego odmawiania i rozważania różańca w domach.
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Faustyna Kowalskiej, dziewicy
  • W środę – wspomnienie NMP Różańcowej
  • W piątek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
  1. W piątek modlimy się za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. W tym miesiącu odmówimy w ich intencji Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Początek o godz. 16.20.
  2. Mimo przeszkód trzeba zacząć przygotowanie do I komunii św. Aby nie gromadzić się w zbyt dużej grupie zapraszam dzieci rodziców na pierwsze spotkanie w sobotę o godz. 15.00.
  3. W przyszłą niedzielę będzie jak co roku Dzień Papieski. Po Mszy o godz. 11.00 apel papieski, a po każdej Mszy św. kwesta na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli wsparcie młodzieży uzdolnej. W naszej parafii są osoby, które korzystają ze wsparcia tej fundacji.
  4. Ukazało się nowe czasopismo dla dzieci Staś. Dziś jest pierwszy numer. Cena 8 zł. Zachęcam do przyzwyczajania dzieci do czytania prasy i książek w tym katolickich. To okazja do pogłębiania swojej wiary.
  5. Od tej niedzieli przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok.