25 2020

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

1. W związku z kolejnymi ograniczeniami wprowadzonymi na terenie całego kraju związanymi z epidemią covid 19 w kościołach nic się nie zmienia. Nadal obowiązuje zasada 1 osoba na 7 m2. A więc w naszym kościele parafialnym mogą jednorazowo przebywać 44 osoby. Bardzo proszę stosować się do tych obostrzeń, jeśli wchodząc do kościoła będziemy widzieć, że jest już za dużo ludzi proszę pozostać przed kościołem i uczestniczyć we Mszy św.
  2. Dziś przed kościołem młodzież z KSM-u sprzedaje znicze. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na działalność KSM-u.
  3. W ten i w następny poniedziałek nie będzie spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Związane to jest z przejściem szkół na system nauki zdalnej i ograniczeniami, które pozwalają spotykać się tylko w grupach pięcioosobowych.
  4. W środę święto świętych apostołów Szymona i Judy.
  5. W zakrystii i w kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe.
  6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Na cmentarzu nie będzie wspólnych modlitw, aby uniknąć gromadzenia się w większych grupach. Bardzo proszę tak zorganizować sobie odwiedziny na cmentarzu, aby nie gromadzić się w większych skupiskach. Wirus nie rozprzestrzenia się gdy odwiedzamy cmentarz, ale gdy spotykamy się i nie zachowujemy odpowiedniego dystansu. W Uroczystość Wszystkich Świętych będzie więcej Mszy św., aby większa liczba ludzi mogła wziąć udział w Eucharystii. Msze będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 14.00 i 16.00. Przed każdą Mszą św. będą czytane wypominki jednorazowe.