lis 01 2020

Uroczystość Wszystkich Świętych

1. Dziś Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 14.00 i 16.00. 10 minut przed każdą Mszą św. dziś i jutro czytamy wypominki jednorazowe.
  2. Niestety dziś i jutro cmentarze są zamknięte z powodu trwającej epidemii. Nie możemy więc odwiedzać grobów naszych zmarłych, ale możemy o nich pamiętać i modlić się również w swoich domach.
  3. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. jutro o godzinie 7.00, 9.00, 16.00 i 17.00. Jutro również będzie transmisja Mszy św. z naszego kościoła o godzinie 9.00.
  4. Wielowiekową tradycją jest możliwość zyskania odpustu, który można ofiarować za zmarłych. W tym roku z powodu licznych ograniczeń spowodowanych epidemią papież przedłużył czas zyskiwania odpustów na cały miesiąc listopad. Warunki są takie jak zawsze: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych i w intencjach papieskich. Więcej o odpustach na stronie internetowej naszej parafii.
  5. Przez cały tydzień o godz. 16.30 będzie różaniec z wypominkami za zmarłych z wypominków jednorazowych. O 17.00 Msza św.
  6. Ponieważ obowiązują ograniczenie co do ilości wiernych w kościołach (w naszym kościele mogą być 44 osoby) od przyszłej niedzieli będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 tak by więcej osób mogło uczestniczyć w Eucharystii. W czasie trwania ograniczeń ilościowych będzie w każdą niedziele transmitowana Msz św. o godz. 9.00.
  7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. a w piątek od 16.00.
  8. W związku z restrykcjami sanitarnymi nie będzie w tym miesiącu wizyty u chorych. Oczywiście gdyby była pilna potrzeba można zgłosić chorego i ksiądz przyjedzie udzielić sakramentów.
  9. W pierwszą sobotę o 16.00 spotkanie Róż Różańcowych: konferencja, wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec za zmarłych.
  10. Jutro nie będzie spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.