lis 08 2020

1. Dzisiejsza niedziela to dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przeżywając nasze problemy i kłopoty pomyślmy i pomódlmy się za tych, którzy cierpią prześladowania za wierność Chrystusowi. W mediach głównego nurtu niewiele o tym się dowiemy, a warto wiedzieć, że chrześcijaństwo jest obecnie najbardziej prześladowaną religią świata.
  2. Niestety od wczoraj obowiązują nowe obostrzenia związane z epidemią. W kościołach może przebywać teraz 1 osoba na 15 m2, co oznacza, że w naszym kościele może jednorazowo przebywać 20 osób. Bardzo proszę o dostosowanie się do tych nowych wymogów. Gdy zobaczymy, że jest już 20 osób w kościele, proszę zostać na zewnątrz. Obowiązują oczywiście maski i 1,5 m odległości od siebie. Choć jest to uciążliwe przyjmijmy te ograniczenia z cierpliwością i spokojem. Jest to próba podejmowana przez Rząd, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.
  3. Aby więcej osób mogło brać udział w Eucharystii w kościele przypominam, że jest dodatkowa Msza św. w niedziele o godz. 14.00. W tygodniu odprawiać będziemy Msze rano o godz. 7.00 i po południu o godz. 17.00. Msza św. w sobotę po południu jest Mszą św. odprawianą według formularza niedzielnego. Jest też transmisja Mszy św. z naszego kościoła w niedziele o godz. 9.00.
  • W poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  • We wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła,
  • W środę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W ten dzień przypada też Narodowe Święto Niepodległości,
  • W czwartek – wspomnienie św. Jozafata biskupa i męczennika,
  • W piątek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski.
  1. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca. O godz. 16.20 Wypominki roczne, a po nich Msza św. w intencji wypominanych.
  2. W poniedziałek zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania z grupy I. Spotkanie będzie w kościele po Mszy św. popołudniowej.

Ogłoszenie społeczne:

Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie tzw. szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID 19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze).  Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (www.muw.pl).