lis 15 2020

1. Dziś Kościół obchodzi IV Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka.
  • We wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • W środę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy patronki KSM-u
  • W piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  • W sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  1. W poniedziałek po Mszy św. popołudniowej czyli o godz. 17.45 będzie w kościele spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy II.
  2. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Od godziny 15.00 do 17.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Przypominamy o ograniczeniach związanych z epidemią. W naszym kościele może uczestniczyć w nabożeństwach 20 osób. Konieczne są maski i odległości od siebie. Aby większa ilość osób mogła uczestniczyć w Eucharystii w sobotę wieczorna Msza św. jest odprawiana według formularza niedzielnego, jest dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 14.00 i transmisja niedzielnej Mszy św. o godz. 9.00. Osoby korzystające z dyspensy udzielonej przez naszego arcybiskupa są zobowiązane do uczestniczenia we Mszy św. za pomocą mediów lub innej formy modlitwy. Niech ten czas ograniczonych możliwości praktykowania i czas trudnych i bolesnych wydarzeń dla Kościoła i w Kościele, który jest próbą dla naszej wiary nie odbierze nam ufności pokładanej w Bogu.