lis 29 2020

I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczęliśmy Adwent – czas, który ma nas przygotować na Przyjście Chrystusa to na końcu czasów i to w Boże Narodzenie.
  2. Roraty w tym roku będą rano o godzinie 7.00. Z powodu ograniczeń obowiązujących w kościołach nie będzie w tym roku Rorat adresowanych do dzieci, aby nie gromadzić się w większej grupie. Dzieci i rodziców zachęcam do wzięcia udziału w Roratach organizowanych przez Redakcję Małego Gościa Niedzielnego. Na stronie internetowej roraty.malygosc.pl będzie transmitowana Msza rano i wieczorem, zadania dla dzieci, rozważanie roratnie. Te rozważania mają za cel przybliżenie tajemnicy Mszy św. W niezwykłych czasach musimy w niezwykły sposób dbać o naszą wiarę i pielęgnować ją.
  3. Od dzisiaj u sióstr można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiara złożona  z tej okazji jest przeznaczona dla sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę w parafii. Natomiast od przyszłej niedzieli będą świece Caritas na stół wigilijny.
  4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 17.45 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy II.
  • W poniedziałek – święto św. Andrzeja apostoła,
  • W czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,
  • W piątek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
  1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 16.00.
  2. Odwiedziny chorych w tym miesiącu, nie będą przed I piątkiem, ale przed świętami. Termin podam w kolejnych ogłoszeniach duszpasterskich.
  3. W I sobotę miesiąca o godz. 16.00 spotkanie członków Róż Różańcowych w kościele.