lis 03 2019

1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
2. Dziękuję strażakom za kierowanie ruchem na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych i za to, że bezpiecznie doprowadzili nas na cmentarz 1 listopada.
3. Dziękuję przedstawicielom Rady Duszpasterskiej za kwestowanie na cmentarzu i tym, którzy złożyli datki na utrzymanie cmentarza. Zebrano 5927 zł. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza. Jednym z głównych wydatków na cmentarzu jest wywóz śmieci. W poprzednim roku wywóz śmieci kosztował naszą parafię 10 200 zł.
4. Wypominki jednorazowe będą czytane przez cały tydzień o godz. 16.30 wraz z modlitwą różańcową w intencji zmarłych wypominanych. Wypominki roczne będą czytane co miesiąc w drugi piątek miesiąca i również towarzyszyć im będzie modlitwa różańcowa w intencji zmarłych wypominanych.
• W poniedziałek – wspomnienie św. Karola Boromeusza biskupa
• W sobotę – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
6. W kinach od 1 listopada wyświetlany jest film pt. „Nieplanowane”. Opowiada on historię dyrektorki kliniki aborcyjnej, która chciała pomagać kobietom. Gdy zobaczyła co naprawdę robi stała się zdecydowaną przeciwniczką aborcji. Film odkrywa kulisy działania największej organizacji aborcyjnej Planed Parenthood. Film próbowano nie dopuścić do dystrybucji w USA, a i nasze rodzime feministki i organizacje lewicowe próbowały go zablokować. W sporze między cywilizacją życia i cywilizacją śmierci to bardzo ważny obraz pokazujący prawdę o naszej cywilizacji.