gru 06 2020

2 Niedziela Adwentu

1. Dziś obchodzimy w kościele w Polsce dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  2. Z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  3. Roraty w tym roku odprawiamy rano o godz. 7.00.
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła
  • We wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Mszę święte będą o godz. 7.00, 9.00, 16.00 (dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich dla rodziców. Na tej Mszy św. zostaną poświęcone medaliki dla dzieci) oraz o godz. 17.00.
  1. W II piątek miesiąca o godz. 16.20 wypominki roczne, a po nich Msza św. w intencji wypominanych.
  2. U sióstr można nabyć opłatki na stół wigilijny. Ofiara złożona przy tej okazji jest częściowym wynagrodzeniem za pracę sióstr w parafii.
  3. Do nabycia są także świece Caritasu – Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Mała świeca 6 zł, duża 12 zł. Ofiary za świece zostaną przeznaczone na finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu, pomoc rodzinom w kryzysowych sytuacjach i konieczne remonty placówek służących dzieciom, prowadzonych przez krakowską Caritas.
  4. Ponieważ w tym roku przed świętami nie będzie organizowanej spowiedzi przedświątecznej, w czasie której przyjeżdża kilku księży dlatego bardzo prosimy, aby zaplanować sobie spowiedź wcześniej. Będziemy spowiadali pół godziny przed każdą Mszą św. Proszę nie odkładać spowiedzi na czas tuż przed świętami, bo we dwóch nie zdołamy wyspowiadać wszystkich chętnych.
  5. Proszę pamiętać o ograniczeniach związanych z epidemią, które obowiązują w kościele, o noszeniu masek i odpowiednich odległościach od siebie.
  6. W związku z ograniczeniami ilości osób przypominam, że sobotnia Msza św. wieczorna odprawiana według formularza niedzielnego, jest transmisja Mszy św. o godz. 9.00 i dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w niedziele. W tygodniu Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 17.00.