gru 27 2020

Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego, święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

1. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania kościoła na święta: niezawodnej ekipie, która ubrała choinki w kościele, siostrom za dekoracje, pani Ani za posprzątanie kościoła, dziękuję za przygotowanie szopki i za pomoc w posprzątaniu śmieci koło plebanii, a także za ufundowane kwiaty do dekoracji kościoła. Dziękuję służbie liturgicznej, naszym scholom: dziecięcej i młodzieżowej za uświetnieni uroczystości, panu organiście i siostrze zakrystiance za cierpliwa posługę w kościele. Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj w święto św. Jana Ewangelisty imieniny obchodzi s. Ewangelina. Życzymy siostrze Bożego błogosławieństwa, zdrowia i siły do pracy z dziećmi w szkole i w parafii. Szczęść Boże.
  • W poniedziałek – święto świętych Młodzianków męczenników,
  • W czwartek – wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Ostatni dzień 2020 roku. O godz. 16.00 Nieszpory z okolicznościowym kazaniem, a po nich Msza św.
  • W piątek – Uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi, początek Nowego Roku i Światowy Dzień Pokoju. Msze św. jak w każdą niedzielę, będzie również dodatkowa Msza św. o godz. 14.00.
  • W sobotę – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
  1. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Spotkanie Róż Różańcowych o godz. 16.00.
  2. Od jutra na terenie całego kraju obowiązuje kwarantanna narodowa. Mimo ograniczeń kościoły mogą funkcjonować z zachowaniem obostrzeń sanitarnych. Proszę więc do nich się stosować: ograniczenie ilości osób w kościele (w naszym kościele może być 20 osób – 1 osoba na 15 m2), obowiązek zasłaniania ust i nosa, odległość 1,5 od siebie (nie dotyczy to osób mieszkających pod jednym dachem).
  3. Aby większa ilość osób mogła uczestniczyć we Mszach św. W niedzielę i święta jest dodatkowa Msza św. o godz. 14.00. Jest też transmisja Mszy św. przez naszą stronę facebookową o godz. 9.00.
  4. Przypominamy też, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestniczenie we Mszy św. dla osób starszych, schorowanych i tych, którzy odczuwają silną obawę przed zarażeniem się. Osoby korzystające z dyspensy są zobowiązane do uczestniczenia Mszy św. za pomocą mediów.
  5. W styczniu nie będzie comiesięcznej wizyty u chorych, ale jeśli jest potrzeba to można telefonicznie zgłosić i wtedy przyjadę indywidualnie.
  6. Ponieważ w tym roku nie będzie kolędy, a w czasie kolędy była zbierana ofiara dla pana organisty i było to częściowe wynagrodzenie jego pracy dla parafii dlatego będzie wystawiona skrzynka przy wejściu do kościoła do której można wrzucić według uznania ofiarę przeznaczoną dla pana organisty.