sty 17 2021

1. Jutro rozpoczyna się w Kościele Katolickim tydzień modlitw o jedność chrześcijan pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.
  • We wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • W czwartek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  1. Skończyły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Wznowimy więc przygotowania do bierzmowania w małych grupach. Zapraszam na spotkanie w poniedziałek o godz. 17.45 grupę I.
  2. Niestety nie zostały złagodzone restrykcje dotyczące kościołów. Nadal więc obowiązują ograniczenia ilości osób w kościele, konieczność noszenia maski i zachowania odległości. Kontynuujemy więc transmisje niedzielnej Mszy św. na naszej stronie facebookowej o godz. 9.00, dodatkową Mszę św. w niedzielę o godz. 14.00 i sobotnią Mszę św. wieczorną odprawianą według formularza niedzielnego.
  3. Bóg zapłać za ofiary kolędowe składane w czasie składki i pojedynczych wizyt. Wszystkie one zostaną przeznaczone na przyszłe inwestycje w naszej parafii.
  4. W przyszłą niedzielę na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski we wszystkich parafiach będziemy modlić się w intencji ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Po Mszach św. będzie też zbiórka do puszek dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi.

Ogłoszenia społeczne:

1. Wojewoda Małopolski przekazuje następującą informację:

„W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989.

Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy”.

1. Tauron informuje, że zostało wprowadzone czasowe ograniczenie wykonywania odczytów liczników prądu wewnątrz lokali z powodu covid-19. Inkasent nie wchodzi do budynków. Prosimy mieszkańców Stróży o podawanie stanu liczników na numer telefonu 505 773 669. Ogłoszenie jest przy wejściu do kościoła.