sty 24 2021

1. Dziś Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka. Niech będzie ona dla nas okazją do refleksji nad obecnością Słowa Bożego w naszym życiu.
  2. Dziś po każdej Mszy św. zbieramy do puszek ofiarę na pomoc dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji. Ofiary zebrane dziś przekazane zostaną dla poszkodowanych za pośrednictwem Caritas naszej diecezji.
  • W poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła
  • We wtorek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • W czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
  1. W poniedziałek o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy II.
  2. Jak zapewne wiecie papież Franciszek ustanowił ten rok rokiem św. Józefa. Zachęca nas do modlitwy za pośrednictwem tego świętego i poznania Opiekuna Jezusa i męża Maryi. W naszej parafii proponujemy z tej okazji, aby w ostatni wtorek każdego miesiąca po południu odprawić Mszę św. wotywną ku czci św. Józefa z okolicznościowym kazaniem i nabożeństwem. W najbliższy wtorek o godz. 17.00 będzie więc pierwsze nabożeństwo. Ponadto postaramy się w każdym tygodniu odprawić Mszę św. wotywną ku czci tego patrona Kościoła świętego.
  3. Nabożeństwo 40-godzinne, które zawsze było przez trzy niedziele poprzedzające Wielki Post w tym roku będzie przez trzy dni przed pierwszą Niedzielą Wielkiego Postu.