sty 31 2021

1. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w poniedziałek o godz. 18.00, grupa I.
  2. Kalendarz Liturgiczny:
  • We wtorek – święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 17.00. Jest to XXV Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękując Bogu za powołania zakonne, za posługę zakonnic i zakonników, za ich modlitwę prośmy o nowe powołania i za powołanych, aby wytrwali na drodze, którą prowadzi ich Bóg. Składką z tego dnia będziemy wspierać zakony klauzulowe.
  • W piątek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy,
  • W sobotę – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy
  1. Dzieci komunijne zapraszamy na kolejne spotkanie 2 lutego na Mszę św. o godz. 16.00.
  2. Wizyty u chorych w czwartek od Małej Gromady i w piątek od strony Trzebuni. Początek o godz. 9.00. Odwiedzę tych, których odwiedzam regularnie. Jeśli ktoś w związku z epidemią nie chciałby odwiedzin, czułby obawę to proszę zgłosić to telefonicznie. Jeśli zaś ktoś chciałby, aby odwiedził go kapłan z sakramentami proszę również zgłosić się telefonicznie lub w zakrystii, albo w kancelarii.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą świętą, a w piątek od 16.00.
  4. W I sobotę spotkanie Róż Różańcowych o godz. 16.00.
  5. Składka na pomoc dla dotkniętych trzęsieniem ziemi w Chorwacji przeprowadzona tydzień temu w naszym kościele wyniosła: 2436 zł 20 gr, 2 funty, 2 euro i 5 koron czeskich. Bóg zapłać za ofiary. Pieniądze zostały przekazane na konto Caritasu naszej diecezji, która koordynuje udzielanie pomocy.
  6. Serdecznie dziękuję za ofiary kolędowe, które składaliście oraz za ofiary składane w formie stałych przekazów bankowych. Bóg zapłać. Wszystkie te pieniądze zostaną przeznaczone na inwestycje parafialne, które mam nadzieję na wiosnę zostaną podjęte.
  7. Niestety nie zostały zniesione, ani poluzowane obostrzenia dotyczące kościołów związane z epidemią. Nadal więc obowiązuje limit 20 osób w naszym kościele, konieczność zakrywania ust i nosa oraz obowiązek zachowania 1,5 m odległości od siebie. Dalej więc kontynuujemy transmisje Mszy św. w niedziele o godz. 9.00, dodatkową Mszę św. w niedzielę o godz. 14.00 oraz Mszę św. w sobotę odprawianą według formularza niedzielnego.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE:

5 lutego na terenie Stróży będzie szczepienie psów przeciw wściekliźnie.

Godz. 8.30   Miłogoszcz

Godz. 9.00   rola Klaklino

Godz. 9.30   koło strażnicy

Godz. 10.15 Rogowski potok, przy starej Zakopiance

Godz. 10.40 przed mostem za p. Hajdasem

Godz. 11.15 rola Mleczkowo

Godz. 11.45 przy zielonym domku

Koszt szczepienie 1 sztuka – 30 złotych.