lut 07 2021

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  2. W poniedziałek spotkanie dla bierzmowanych z grupy II o godz. 18.00.
  3. Kalendarz liturgiczny:
  • W środę – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  • W czwartek – wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to XXIX Światowy Dzień Chorego. Z powodu pandemii nie będziemy organizować wspólnych uroczystości w kościele, aby nie narażać starszych i chorych na zarażenie. Można oczywiście poprosić księdza, aby przyjechał do osoby starszej lub chorej z sakramentami.
  1. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca. Wypominki za zmarłych będą o godz. 16.20, a po nich Msza św. w intencji wypominanych.
  2. Zbliża się tłusty czwartek. Bracia kapucyni organizują akcje pomocy misjom „Wyślij pączka do Afryki”. Można ufundować pączka wpłacając jego równowartość jako darowiznę na misje. Dzięki temu misjonarze będą mogli sprawić, aby nie głodowały osierocone dzieci i mogły pójść do szkoły, będą mogli kupić lekarstwa dla najuboższych, wybudować szpital lub wykopać studnię. Wpłaty można dokonywać przez stronę pączek.kapucyni.pl lub na konto fundacji Kapucyni i Misje. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
  3. Pan Organista serdecznie dziękuje za ofiary kolędowe, które zostały dla niego złożone w kościele.
  4. Od przyszłej niedzieli transmisja internetowa Mszy św. z naszej parafii będzie za pośrednictwem kanału na youtbue, a nie jak do tej pory za pośrednictwem facebooka. Pozwoli to na oglądanie transmisji większej ilości osób, nie tylko posiadaczom konta na facebooku. Kanał na youtube nazywa się: parafiaNMPstroza.
  5. W przyszłą niedzielę będzie przed kościołem zbiórka do puszek dla Mateusza Głowni z Raby Wyżnej. Dziecko jest chore na autyzm, ma zaburzenia przetwarzania sensorycznego, zespół hiperkinetyczny. Nie rozwinęła się mowa. Szansą na poprawę funkcjonowania dziecka jest przeszczep komórek macierzystych. Zabieg przekracza możliwości finansowe rodziny stąd prośba o pomoc.