lis 10 2019

1. Dziś dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Módlmy się za naszych braci i siostry, którzy cierpią z powodu swojej wiary. Chrześcijaństwo jest dziś najbardziej prześladowaną religia na świecie: 105 tyś. chrześcijan ginie rocznie za wiarę w Chrystusa, co 5 minut ginie jeden chrześcijanin, 200 mln chrześcijan jest brutalnie prześladowanych, w 116 krajach łamane jest prawo do wolności religijnej, a 350 mln chrześcijan jest poddawanych różnym formom dyskryminacji. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
2. Jutro przypada kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Wójt naszej gminy zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości, które rozpoczną się o godz. 10.00 Mszą św. w kościele parafialnym w Pcimiu. Po Mszy będzie przemarsz i złożenie wieńca pod pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej. W naszym kościele Msza św. w intencji ojczyzny będzie o godz. 17.00.
3. Zgodnie z zarządzeniem ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w naszej diecezji od 1 listopada przed wieczornymi Mszami św. ma się odbywać półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, a na jej zakończenie wierni powinni wspólnie odmówić dziesiątek różańca i litanie do św. Jana Pawła II. Od poniedziałku rozpoczniemy w naszej parafii tę modlitwę w intencjach naszej Ojczyzny i Kościoła.
4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. W związku z głosami jakie do mnie doszły w sprawie całodziennej adoracji o tym, że w pewnych porach dnia nie ma ludzi na modlitwie od tego miesiąca adoracja w III piątek miesiąca będzie się rozpoczynała o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie w ciszy i będzie trwała do wieczornej Mszy św.
• W poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa
• We wtorek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
• W środę – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
6. W przyszłą niedzielę przypada III Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. Centralne wydarzenia tego dnia w naszej diecezji odbędą się w Krakowie: od 14 do 17 listopada Namiot Spotkań na Małym Rynku – poradnictwo prawne, pomoc medyczna, warsztaty, koncerty, pokazy filmowe i wspólne posiłki z ubogimi, Rekolekcje w Bazylice Mariackiej, Modlitewne Jerycho czyli modlitwa adoracyjna w kościele św. Barbary. Jednocześnie arcybiskup Marek Jędraszewszki zarządza, aby w ten dzień we wszystkich kościołach diecezji przeprowadzić zbiórkę do skarbon. Połowa zebranych środków będzie przeznaczona na organizację centralnych wydarzeń w Krakowie, a druga połowa pozostanie w parafii do wykorzystania przez zespoły charytatywne i inicjatywy miłosierdzia.
7. Niedawno było bierzmowanie w naszej parafii, ale do tego sakramentu przygotowują się kolejni młodzi ludzie. W czasie katechezy szkolnej będą specjalne lekcje poświęcone przygotowaniu do tego sakramentu, a oprócz tego raz na miesiąc młodzież z poszczególnych klas będzie miała spotkanie w kościele. Oczywiście dotyczy to tych, którzy chcą przyjąć ten sakrament. Spotkania będą zapowiadane w czasie ogłoszeń duszpasterskich.