mar 14 2021

4 Niedziela Wielkiego Postu

1. Nabożeństwa Wielkopostne: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.15 i Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 16.30 i 19.00.
  2. W poniedziałek o godz. 16.00 próba scholii, a o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy I.
  3. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 16.30.
  4. W piątek Uroczystość św. Józefa, którego papież Franciszek ustanowił patronem tego roku. Msza ku czci św. Józefa będzie więc w tym miesiącu w piątek, po niej nabożeństwo do świętego Józefa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Proszę pamiętać, że nie będzie parafialnej spowiedzi przed świętami. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą św. Zachęcam, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami.
  6. W kościele są baranki wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na Caritas naszej diecezji. Minimalna cena  to 6 zł.
  7. Do skrzynki przy wejściu do kościoła można składać ofiary na kwiaty do Bożego grobu.
  8. Na stoliku przy wejściu do kościoła jest czasopismo Hit poświęcone św. Józefowi. Można je zabierać bezpłatnie.
  9. Ponieważ były pytania o termin I komunii św. to informujemy, że planujemy tę uroczystość w tradycyjnym terminie czyli w ostatnią niedzielę maja, która przypada 30. Jeśli będą ograniczenia podzielimy grupę na 2 części i uroczystość komunijna będzie na Mszach o 9.00 i 11.00.
  10. Przypominamy o ograniczeniach i konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa. Kontynuujemy transmisję Mszy św. w niedzielę o 9.00 na naszym kanale na youtube i dodatkową Mszę św. o godz. 14.00.