mar 21 2021

5 Niedziela Wielkiego Postu

1. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.15 i Drogi Krzyżowe w piątek o godz. 16.30 i 19.00.
  2. W poniedziałek o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy II.
  3. W Czwartek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia. Na naszych ulicach dokonuje się walka między cywilizacją życia, a cywilizacją śmierci. W krajach zachodu ta walka – tak się przynajmniej wydaje – została przegrana przez obrońców życia. Próbuje się Polsce narzucić pogląd, że zabicie człowieka przed narodzeniem jest prawem człowieka, jest czymś nowoczesnym, a nawet jest OK. Dlatego będziemy modlili się w ten dzień o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz o nawrócenie i dostrzeżenie prawdy o ludzkim życiu dla zwolenników cywilizacji śmierci. Na Mszy św. o godz. 17.00 będzie też można podjąć duchową Adopcję dziecka poczętego. Deklaracje i okolicznościowe broszurki można zabrać z kościoła, są na stoliku przy wejściu. W czwartek Msze św. będą o godz. 7.00 i 17.00.
  4. Od soboty obowiązują bardziej rygorystyczne obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. W kościołach obowiązują zasady bezpieczeństwa: 1 osoba na 15m2, maseczki i odpowiedni dystans. Bardzo proszę brać to pod uwagę. W związku z ograniczeniami w dalszym ciągu jest dodatkowa Msza św. w niedziele o godz. 14.00, transmisja Mszy św. o godz. 9.00 i sobotnia, wieczorna Msza św. odprawiana według formularza niedzielnego. Przypominamy o obowiązującej cały czas dyspensie od uczestniczenia we Mszy św. dla osób starszych, schorowanych i tych, którzy odczuwają obawę przed zarażeniem. Korzystając z dyspensy należy pomodlić się w domu i w miarę możliwości korzystać z transmisji Mszy św. przez media. Troszczmy się o siebie i innych i zachowujmy ostrożność.
  5. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie palm i procesja wokół kościoła.