mar 28 2021

Niedziela Palmowa – 28.03.2021

1 Od wczoraj obowiązują nowe ograniczenie związane ze stanem epidemii w Polsce. Te ograniczenia dotknęły również kościołów. W naszym kościele może jednorazowo przebywać 16 osób. (1 osoba na 20 m2) Bardzo proszę dostosować się do rozporządzeń władz państwowych i kościelnych. Jeśli jest więcej osób należy stanąć wokół kościoła. Obowiązują maski i dystans. Cały czas obowiązuje dyspensa udzielona przez naszego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Proszę korzystać z medialnych transmisji Mszy św. Jeśli w kościele będzie już 16 osób można uczestniczyć w nabożeństwie będą koło kościoła. Należy zachować 1,5 m odległości i mieć maskę. Jeśli będą osoby wokół kościoła będziemy rozdawać komunię św. na zewnątrz kościoła.

2 Dziś Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. święcimy palmy, na Mszy o godz. 11.00 będzie procesja wokół kościoła. Ostatnie Gorzkie Żale dziś o godz. 15.15. Z powodu ograniczenia ilości osób będą one transmitowane przez naszą stronę na youtube. Bardzo proszę skorzystać z transmisji internetowej.

3 W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Jeśli będzie potrzeba będziemy spowiadać także po Mszy św.

4 W Wielki Czwartek nasz metropolita zezwolił na dwie celebracje Liturgii. Dlatego wyjątkowo w Wielki Czwartek będą Msze Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00 i 19.00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy potrwa do 22.00. Pamiętajmy o tym, aby w kościele nie było więcej niż 16 osób.

5 W Wielki Piątek dzień śmierci Chrystusa obowiązuje post ścisły czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ograniczenie się do trzech posiłków, w tym jednego do syta. Post obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 7.00 do rozpoczęcia wieczornej liturgii. O godz. 15.00 odprawimy Drogę Krzyżową, będzie ona nie wewnątrz ale wokół kościoła. O 19.00 rozpocznie się wieczorna Liturgii Męki Pańskiej. W tym roku, jak poprzednio oddajemy cześć krzyżowi nie przez ucałowanie, ale przez przyklęknięcie. Adoracja Pana Jezusa w grobie potrwa przez całą noc. Nie wyznaczamy poszczególnych ról. Proszę przyjść na modlitwę pamiętając o limicie osób mogących przebywać w kościele.

6 W Wielką Sobotę zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w grobie. Poświęcenie pokarmów będzie w tym roku będzie przed i wokół kościoła od 9.00 do 13.00 co godzinę. Ponadto przy zielonym domku o godz. 10.00. Prosimy zachować odległości między sobą i posiadać maski.

7 Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 19.00 po niej procesja rezurekcyjna – w skróconej formie, tylko jedno okrążenie wokół kościoła.

8 Ponieważ w kościele może być bardzo niewielka ilość osób wzorem ubiegłego roku z liturgię Triduum zostaną zaproszone konkretne osoby z grup duszpasterskich działających przy kościele. Pozostałe osoby jeśli przybędą będą mogły być przed kościołem. Bardzo przepraszamy za te utrudnienia. Będą transmisje na naszym kanale youtube z Liturgii Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty oraz tradycyjnie z niedzielnej Mszy św. o godz. 9.00.

9 W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedziele.

10 W niedzielę Wielkanocną i w Poniedziałek Wielkanocny po transmisji będzie możliwość przyjęcia komunii św. Będzie można przyjechać tak jak to było w poprzednim roku i udzielę komunii św.

11 Przypominamy o dodatkowej Mszy św. w niedziele o godz. 14.00.

12 Od Niedzieli Wielkanocnej przechodzimy na letni czas odprawiania Mszy św. W niedzielę i święta Msza św. będzie o godz. 17.00, a w tygodniu o godz. 18.00.