kw. 25 2021

4 Niedziela Wielkanocna – 25.04.2021

1. Dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
  2. W poniedziałek o godz. 18.45 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy 1.
  3. We wtorek  będzie Msza św. wieczorna i nabożeństwo do św. Józefa, patrona tego roku.
  4. W czwartek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy. W ten dzień rozpoczyna się także nowenna przed uroczystością św. Stanisława biskupa.
  5. W ostatni dzień kwietnia czyli w piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Majówka w tygodniu będzie o godz. 18.00 (w piątek po majówce będzie procesja wokół kościoła), a po niej Msza św. W niedziele majówka będzie o godz. 17.00, a po niej Msza św. W związku z ograniczeniami epidemicznymi zachęcamy, aby na nabożeństwach majowych gromadzić się przy kapliczkach na świeżym powietrzu i tam wspólnie odśpiewać litanie do NMP.
  6. W piątek po Mszy św. czyli o godz. 19.00 będzie spotkanie dla rodziców dzieci, które w maju przyjmą komunię św. Na spotkanie zapraszamy tylko rodziców.
  7. W I sobotę miesiąca o godz. 17.00 spotkanie Róż Różańcowych.
  8. Zbliża się odpust w naszej parafii. Z tej okazji zachęcamy do spowiedzi przed odpustem. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą św.
  9. Mimo poluzowania niektórych obostrzeń w naszym województwie te, które dotyczą kościołów pozostają bez zmian. Nadal więc obowiązują maseczki w kościele, dystans 1,5 m i ograniczenie: 1 osoba na 20 m2 czyli w naszym kościele może być 16 osób. Zachęcam, aby jeśli w kościele jest już komplet osób pozostać na zewnątrz kościoła. Nadal obowiązuje dyspensa naszego arcybiskupa od uczestnictwa we Mszy św. (korzystający z dyspensy jest zobowiązany do modlitwy w domu), nadal transmitujemy Mszę św. o godz. 9.00 i odprawiamy dodatkową Mszę św. w niedzielę o godz. 14.00.