maj 02 2021

5 Niedziela Wielkanocna – 2.05.2021

Rozpoczął się miesiąc maj, a więc nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Majówki w dzień powszedni codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę i święta o godz. 17.00. Po majówce Msza św. Z uwagi na ograniczenia związane z epidemią zachęcamy do odprawiania majówek przy kapliczkach.

W tym tygodniu:
W poniedziałek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki Polski i patronki naszej parafii – odpust parafialny. Msze św. jak w niedzielę. Po sumie procesja wokół kościoła. Proszę na procesję zabrać feretrony i sztandary. Ogłaszamy też nabór mężczyzn do noszenia baldachimu w czasie procesji. Zapraszamy dzieci, ale w tym roku nie będzie sypania kwiatów w czasie procesji. Kazania odpustowe wygłosi ks. Marcin Kunda z domu rekolekcyjnego diecezji pelplińskiej w Bysławku. Będzie transmisja Mszy św. o godz. 9.00 i dodatkowa Msza św. o 14.00.
We wtorek – wspomnienie św. Floriana, męczennika patrona strażaków. Wieczorna Msza św. odprawiona zostanie w intencji druhen, druhów i ich rodzin z OSP Stróża.
W środę
– wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera,
W czwartek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba,
W sobotę – Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski.

Odwiedziny chorych w czwartek od strony Małej Zagrody i w piątek od strony Trzebuni. Początek o godz. 9.00.
W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. i w piątek od godziny 17.00.

Od tego tygodnia rozpoczynają się próby dla dzieci, które 30 maja przystąpią do I komunii św. Próby będą o godz. 16.00 we wtorki dla dzieci, które przystąpią do komunii św. o godz. 9.30, a w środy dla tych, które będą miały komunię św. o godz. 11.30.

Przed nami rocznica pierwszej komunii św. Spotkanie z rodzicami w tej sprawie będzie w piątek o godz. 19.00. Próby dla dzieci będą w czwartek. O godz. 16.00 – SP 3 i o 17.00 – SP1.

Bierzmowanie w tym roku będzie 29 czerwca. Przystąpią dwa roczniki obecna klasa I szkoły ponadpodstawowej i kl. VIII. Szczegóły podamy w przyszłym tygodniu.

Bardzo serdecznie dziękuję za prace porządkowe wokół kościoła i w kościele rodzicom dzieci pierwszokomunijnych oraz oczyszczenie kościoła z zewnątrz strażakom z OSP.
Równie serdecznie dziękuję ks. Krzysztofowi, który ufundował maryjny ornat dla naszej parafii. Będzie go można zobaczyć jutro w czasie odpustu.

Od 4 maja obowiązują złagodzone obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Nadal konieczne są maseczki i dystans 1,5 ale będzie mogło być już więcej osób w kościele: 1 osoba na 15 m2 co oznacza, że w naszym kościele będzie mogło być 20 osób. Ponieważ to nadal niewiele prosimy w wypadku dużej ilości ludzi w kościele o to, aby pozostać na zewnątrz kościoła i tam brać udział we Mszy św. Są przygotowane ławeczki. Nadal transmitujemy Mszę św. o godz. 9.00 i odprawiamy dodatkową Mszę św. o godz. 14.00.