cze 13 2021

1. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.00.
  2. Bardzo dziękuję za udział w procesjach oktawy Bożego Ciała: dzieciom pierwszokomunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty, dzwoniącym dzwoneczkami i ich rodzicom, osobom noszącym feretrony, sztandary i baldachim, służbie liturgicznej – szczególnie ministrantom młodszym, siostrze, panu organiście i wszystkim, którzy brali udział w procesjach.
  3. W poniedziałek o godz. 16.00 spotkanie scholii.
  4. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie rodziców młodzieży, która 29 czerwca przyjmie sakrament bierzmowania.
  5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Od godz. 15.00 do wieczornego nabożeństwa czerwcowego będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W poniedziałek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  7. W czwartek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  8. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów będzie w sobotę o godz. 10.00
  9. Od dzisiaj obowiązują w kościołach łagodniejsze przepisy związane z epidemią covid-19. W kościele może być jak to ujęto „połowa obłożenia” i do tego nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione. Od 26 czerwca będzie mogło być już 75% obłożenia. W związku z tym od przyszłej niedzieli kończymy transmisje Mszy św. z naszego kościoła o godz. 9.00. Również od przyszłej niedzieli zostaje odwołana dyspensa od uczestniczenia we Mszy św. Pamiętajmy o przykazaniu: W niedzielę i święta uczestniczyć we Mszy św. i powstrzymać się od prac niekoniecznych. Oczywiście osoby chore lub nie mogące się poruszać mogą nadal korzystać z transmisji radiowych lub telewizyjnych.
  10. W przyszłą niedzielę przed kościołem zostanie przeprowadzona kwesta na leczenie rodzeństwa Klaudii i Kuby Mistarz z Wierzbanowej w parafii Wiśniowa. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie, rehabilitację dzieci, na te zabiegi, które nie są pokrywane przez NFZ.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE:

Zarząd Wspólnoty Leśnej w Stróży zaprasza na zebranie ogólno – sprawozdawcze w niedzielę 20.06.2021 o godz. 10.00 w strażnicy OSP w Stróży.