cze 20 2021

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe w niedzielę o godz. 17.00 i w tygodniu o godz. 18.00.
  2. W poniedziałek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  3. We wtorek – będzie kolejne nabożeństwo ku czci św. Józefa, patrona tego roku. To nabożeństwo bywa w ostatni wtorek miesiąca, ale za tydzień będzie bierzmowanie więc zrobimy to w tym tygodniu.
  4. W czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  5. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Na Mszę św. dziękczynną za miniony rok szkolny zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców w czwartek na godz. 18.00. Dzieciom i młodzież życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji.
  6. W związku z łagodzeniem obostrzeń związanych z epidemią wczoraj została odwołana dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestniczenia we Mszy św. W naszym kościele rezygnujemy z transmisji niedzielnej Eucharystii i powróciliśmy do normalnego układu Mszy św. Obecnie w kościele obowiązują maseczki i może w nim przebywać połowa osób, przy czym do tej połowy nie wlicza się w pełni zaszczepionych. Od przyszłego tygodnia będzie to już 75% wypełnienia kościoła.
  7. Trzeba będzie wreszcie przeprowadzić wybory do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej, bo poprzedniej Radzie skończyła się kadencja. W poniedziałek na dwa tygodnie zostanie wystawiona skrzynka do której można wrzucać kartki z nazwiskami kandydatów ze swojego rejonu (proszę koniecznie zaznaczyć, która rola). Następnie skontaktujemy się z kandydatami czy zgodzą się wziąć udział w wyborach i jeśli będzie wielu kandydatów z jednego rejonu przeprowadzimy wybory. Na stronie internetowej naszej parafii pojawi się status Rady  Duszpasterskiej Archidiecezji Krakowskiej.
  8. Zbliża się sakrament Bierzmowania dla młodzieży z klas VIII i I szkół ponadpodstawowych. Spotkania przygotowujące do bierzmowania będą w piątek, sobotę, niedzielę i w poniedziałek (25, 26, 27 i 28.06) po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00, a w niedzielę o godz. 18.00. Jest to już czas wakacji więc nie będzie problemów z zajęciami szkolnymi. Spowiedź będzie w poniedziałek, a Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony przez ks. Bp. Roberta Chrząszcza we wtorek o godz. 17.00. Zachęcamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania do indywidualnej modlitwy przed przyjęciem sakramentu. Modlitwa najlepiej przygotowuje człowieka do przyjęcie łaski sakramentu. W książeczce do nabożeństwa jest wiele modlitw do Ducha Św. i próśb o jego dary.
  9. Dziś przed kościołem kwesta dla Klaudii i Kuby Mistarz z Wierzbanowej. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na rehabilitację i koszty leczenia dzieci.

Ogłoszenie społeczne:

Zarząd Wspólnoty Leśnej w Stróży zaprasza na zebranie ogólno – sprawozdawcze w niedzielę 20.06.2021 o godz. 10.00 w strażnicy OSP w Stróży.