lip 25 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

  • 04:00

17 Niedziela Zwykła

  1. Dziś obchodzimy I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszka. Osoby dziadków i babcie oraz osoby starsze polecamy modlitwie i pamiętajmy o nich również otaczając ich miłością i troską.
  2. W tym tygodniu:
  3. W poniedziałek – wspomnienie świętych Joachima i Anny rodziców NMP,
  4. W czwartek – wspomnienie św. Marty,
  5. W sobotę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
  6. W ostatni wtorek miesiąca będzie Msza św. wieczorna i nabożeństwo do św. Józefa. 
  7. Trwa nowenna tygodni przed beatyfikacją Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego – codziennie przypominamy 1 zdanie z nauczania Kardynała i odmawiamy okolicznościową modlitwę, a w sobotę 15 minut przed Mszą św. odmawiamy dziesiątek różańca z rozważaniem opartym o nauczanie kard. Wyszyńskiego.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji poświęcenia pojazdów. Zebrano  823 zł. Pieniądze zostaną przesłane na konto MIVA Polska organizacji, która zajmuje się zakupem środków transportu dla misjonarzy.

Ogłoszenie społeczne

            Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pcimiu informuje, że wnioski o przyznanie świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy 2021/2022 będą przyjmowane od dnia 2 sierpnia br. w poniedziałki do 8.00 do 16.30 oraz od wtorku do czwartku od 8.00 do 15.00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pcimiu na parterze budynku.

W miesiącu sierpniu i wrześniu każdy piątek jest dniem wewnętrznym urzędu bez przyjmowania stron.