sie 01 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

 • 04:00

18 Niedziela Zwykła

 1. Rozpoczął się sierpień miesiąc trzeźwości. Zachęcam do modlitwy i podjęcia abstynencji w intencji trzeźwości przynajmniej na miesiąc.
 2. Trwa nowenna przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego.
 3. W tym tygodniu:
 4. W środę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya,
 5. W piątek – święto Przemienienia Pańskiego.
 6. Wizyty u chorych w tym tygodniu: od Małej Gromady w czwartek, a od strony Trzebuni w piątek. Początek o godz. 9.00.
 7. W I piątek miesiąca spowiedź od 17.00 i codziennie pół godziny przed Mszą św.
 8. W I sobotę spotkanie Róż Różańcowych o godz. 17.00.
 9. Na stoliku koło gazet można znaleźć bezpłatną broszurkę pt. „Dzieci w wirtualnej sieci”. Celem tej publikacji jest uwrażliwienie rodziców na zagrożenia czyhające na ich dzieci w sieci i pomóc rozpoznać symptomy gdy z dzieckiem korzystającym z telefonu czy komputera zaczyna dziać się coś złego. Obok alkoholizmu i narkomanii niestety w tej dziedzinie również zdarzają się uzależnienia.
 10. W środę w naszej parafii będziemy gościć pielgrzymów 41 Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Krakowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymi zatrzymają się w szkole na odpoczynek około godz. 16.00.

Ogłoszenie społeczne:

            Wójt Gminy Pcim przypomina o konieczności wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. Spis jest obowiązkowy, dlatego serdecznie zachęcam do tego, aby dokonać go jak najszybciej. Spisywać można się do 30 września. Wszystkie potrzebne szczegóły znajdują się na stronie internetowej Gminy www.gminapcim.pl w specjalnie przygotowanej zakładce oraz w mediach społecznościowych.