sie 15 2021

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

1. Dziś z racji Uroczystości Wniebowzięcia NMP po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  3. We wtorek – święto św. Jacka prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej,
  4. W piątek – wspomnienie św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła,
  5. W sobotę – wspomnienie św. Piusa X, papieża.
  6. W III piątek miesiąca od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. Cały czas, po Mszach św. trwa nowenna przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego. Słuchamy jego przesłania, które po tylu latach jest nadal bardzo aktualne i modlimy się za jego wstawiennictwem. Zachęcam do śledzenia myśli kard. Wyszyńskiego na naszej parafialnej stronie facebookowej.
  8. Z opóźnieniem, ale chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przyjęcia pielgrzymów zmierzających w pieszej pielgrzymce na Jasna Górę. Ekipa nie duża, ale bardzo sprawna. Dziękuję też za ufundowanie drożdżówek piekarni z Pcimia. Bóg zapłać.
  9. W Kalwarii Zebrzydowskiej trwają uroczystości odpustowe. Asysta z naszej parafii tradycyjnie bierze w nich udział. Wyjście asysty w piątek i sobotę o godz. 7.00 sprzed klasztoru.