sie 29 2021

1. Dziś w naszej parafii Dożynki. Dziękujemy Bogu za tegoroczne plony.
  2. W ostatni wtorek miesiąca będzie Msza św. o godz. 18.00 i nabożeństwo do św. Józefa z okazji Roku św. Józefa ustanowionego przez papieża Franciszka.
  3. W środę dzieci i młodzież rozpoczynają Nowy Rok Szkolny. Msza św. z prośbą o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku Szkolnym będzie w środę o godz. 7.30. Od 7.00 będzie okazja do spowiedzi świętej.
  4. Wizyty u chorych będą w czwartek od Małej Zagrody i piątek od strony Trzebuni. Początek o godz. 9.00.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 17.00.
  6. W I sobotę miesiąca na godz. 17.00 zapraszam Róże Różańcowe do wspólnej modlitwy.
  7. Kontynuujemy nowennę przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego, przypominając sobie jego nauczanie.
  8. W piątek po Mszy św. wieczornej będzie pierwsze powakacyjne spotkanie KSM-u. Zapraszamy.
  9. Spotkanie lektorów i ministrantów będzie w sobotę o godz. 9.00, natomiast o godz. 10.00 będzie spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Zapraszam.
  10. Odpust w Myślenicach trwa od 2 do 8 września. Główna Uroczystość Odpustowa z udziałem ks. Abp. Marka Jędraszewskiego będzie 5 września o godz. 18.00. Program odpustu w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii w Myślenicach.
  11. 5 września odbędzie się XXIX Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka rozpocznie się tradycyjnie nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. O godz. 11.30 będzie Msza św. przy ołtarzu polowym w intencji rodzin i małżeństw naszej Archidiecezji, której będzie przewodniczył arb. Marek Jędraszewski. Po Mszy św. zostanie poświęcone ziarno.
  12. Również 5 września na prośbę Caritas Polska w parafiach Archidiecezji Krakowskiej będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem uchodźczym. Szczegóły zostaną podane w przyszłym tygodniu.

Ogłoszenie społeczne:

Wójt Gminy Pcim przypomina o konieczności wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. Spis jest obowiązkowy, dlatego zachęcamy do tego, aby dokonać go jak najszybciej. 2 września będzie można spisać się podczas Dnia Otwartego w Urzędzie Gminy Pcim. Rachmistrzowie będą dostępni od 8.00 do 15.00. Serdecznie zapraszamy!