wrz 19 2021

2. W poniedziałek – wspomnienie św. męczenników koreańskich Andrzeja Kim Teagon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy,
  3. We wtorek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty,
  4. W czwartek – wspomnienie św. O. Pio z Petrelciny.
  5. Dziś po Mszy św. popołudniowej zapraszam na spotkanie nowej Rady Duszpasterskiej.
  6. Od tego tygodnia przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok. Można je zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Ponieważ nie jesteśmy w stanie odprawić wszystkich intencji, które chcielibyście zamówić – jest ich tak wiele – bardzo prosimy, aby w miarę możliwości ograniczać ilość intencji.
  7. Czas rozpocząć przygotowanie do bierzmowania dla młodzieży klas VIII. Chętnych do przystąpienia do tego sakramentu w przyszłym roku zapraszam na wstępne, organizacyjne spotkanie we wtorek na 18.00.
  8. Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca do Krakowa Łagiewnik w przyszłą sobotę. Wyjazd od kościoła o godz. 9.00. Koszt 25 zł.
  9. Na cmentarzu ruszyły prace przy uporządkowaniu terenu i przy okazji wyszedł znowu problem śmieci na parkingu przed cmentarzem (były tam krzesła, stoły, jakieś worki, butelki), ktoś wyrzuca wkłady ze zniczy zamiast do śmietnika przy małej furtce od strony Trzebuni. Możliwe, że to nie dotyczy tutaj obecnych, ale proszę zwrócić uwagę na śmieci i to gdzie je wyrzucamy. Te duże śmieci zamiast w krzaki na parking można zutylizować zgodnie z prawem. Wszyscy płacimy za wywóz śmieci, gmina organizuje wywóz śmieci wielkogabarytowych można więc w ten sposób pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, a nie wrzucać ich w krzaki.