wrz 26 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

 • 04:00

26 Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu:
 2. W poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo,
 3. We wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika,
 4. W środę – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,
 5. W czwartek – wspomnienie św. Hieronima prezbitera i Doktora Kościoła,
 6. W piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,
 7. W sobotę – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
 8. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w poniedziałek i w środę po Mszy św. wieczornej.
 9. W ostatni wtorek miesiąca w roku św. Józefa będzie Msza wieczorna i odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci patrona Kościoła świętego.
 10. Wizyta u chorych będzie w czwartek od Małej Gromady i w piątek od strony Trzebuni. Początek wizyty o godz. 9.00.
 11. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 16.00.
 12. W I sobotę miesiąca zapraszam Róże Różańcowe na godz. 16.00 do wspólnej adoracji i modlitwy różańcowej.
 13. Tradycyjnie od 1 października zmieniamy godziny odprawiania wieczornej Mszy św. W tygodniu Msza św. będzie o godz. 17.00, a w niedziele i święta o godz. 16.00. Zmienią się też popołudniowe godziny pracy kancelarii: w środę kancelaria będzie czynna od 15.00 do 16.00, a w piątek od 18.00 do 19.00.
 14. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane w tygodniu o godz. 17.00, po nim Msza św., a w niedziele o godz. 16.00, po nabożeństwie Msza św. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową jeśli nawet ktoś nie może codziennie to warto zmobilizować siebie do przynajmniej kilkakrotnego uczestniczenia w tej modlitwie tu w kościele lub w domu w rodzinie. Będziemy zapraszać też do wspólnej modlitwy różne grupy: dzieci, młodzież, starszych. Odmawiając i rozważając tajemnice różańca w kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 15. W przyszłym tygodniu 4 października będzie różaniec dla dzieci I komunijnych i spotkanie z rodzicami.
 16. Przy wejściu do kościoła na stoliku z gazetami znajduje się broszurka pt. „Gdy dziecko pyta o seks”. Zachęcam rodziców do jej zabrania. We współczesnym świecie gdy na tematy związane z seksualnością opowiada się niestworzone rzeczy, z seksu tworzy się bóstwo, a ideologie pod płaszczykiem wolności i nowoczesności chcą demoralizować dzieci i młodzież rodzice powinni wiedzieć jak rozmawiać o tych sprawach prezentując chrześcijański pogląd. Jeśli rodzice nie opowiedzą o tym swoim dzieciom zrobią to różnej maści edukatorzy seksualni, którzy wmówią, że właściwie wszystko wolno, że każdy może sobie płeć wybrać i istnieje 58 płci. Zachęcam rodziców do zainteresowania się tym tematem.