wrz 01 2019

22 Niedziela Zwykła - 1.09.2019

22 Niedziela Zwykła – 1.09.2019
1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.
2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Z tej okazji zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę św. o godzinie 8.00.
• We wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego Papieża i Doktora Kościoła
4. Odwiedziny chorych w środę i czwartek według stałego porządku od godz. 9.30.

5. Katecheza przedchrzcielna będzie w środę o godz. 19.00 w kancelarii parafialnej.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca: spowiedź w piątek od godz. 17.00 do 18.00. Oprócz tego spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą św.
7. W I sobotę miesiąca o godz. 17.00 Spotkanie Róż Różańcowych; konferencja i modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem.
8. Bierzmowanie będzie w tym roku 17 października o godz. 17.00. Udzieli go ks. bp. Damian Muskus. Spotkania z młodzieżą, która przygotowywała się do tego sakramentu zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu.
9. W przyszłą niedzielę Pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wysłuchajmy zaproszenia ks. arcybiskupa skierowanego do diecezjan.
10. Od dzisiejszej niedzieli będą rozdawane dla dzieci obrazki przypominające i przybliżające niedzielne Ewangelie. Jest to zachęta do rozmowy z dziećmi o Bogu, Ewangelii i wartościach, które niesie chrześcijaństwo. W naszych czasach, w których jest tak wielka walka o wiarę i duszę ludzi nie wystarczy tylko przyjść w niedziele do kościoła, zaliczyć udział. Człowiek musi świadomie wybierać i podążać za Chrystusem. Aby tak był trzeba rozumieć swoją wiarę. Rodzina powinna być w pierwszym rzędzie miejscem przekazywania wiary. Może te obrazki i króciutkie teksty pomogą porozmawiać, wytłumaczyć i zrozumieć dzieciom piękno naszej wiary. Prosimy, aby dzieci, które są w kościele zabierały obrazki (nie mama czy babcia) i zachęcamy do rozmowy o Ewangelii i o tym co z tego wynika dla naszego życia.
11. Ogłoszenie społeczne: Firma KLGS z siedzibą w Pcimiu zajmująca się produkcją elementów z tworzyw sztucznych poszukuje pań na stanowisko pracownik produkcji – operator wtryskarek. Firma oferuje stałe zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, pakiet socjalny, szkolenia. Szczegóły w siedzibie firmy; Pcim 1512 (obok składu budowlanego Trojbud) i na ulotce przy wejściu do kościoła.