wrz 29 2024

1 Bóg zapłać za ofiary, które w zeszłą niedzielę złożono na poszkodowanych przez powódź w Kotlinie Kłodzkiej. Zebrano 14338,20 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Caritasu. Tydzień wcześniej na misje złożono ofiarę w wysokości 4142 zł, a także kupiono pamiątek misyjnych za 2000 zł. Te z kolei pieniądze zostały przeznaczone na pomoc dla dzieci ulicy w Rwandzie w Afryce.

2 W tym tygodniu:

– w poniedziałek – św. Hieronima prezbitera i doktora Kościoła,

– we wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,

– w środę – św. Aniołów Stróżów,

– w piątek –  św. Franciszka z Asyżu,

– w sobotę – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

3 We wtorek rozpoczyna się październik, a więc nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy w tygodniu o godz. 17.00 i w niedziele o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy nie tylko dzieci, ale i dorosłych oraz młodzież. Kościół udziela odpustu zupełnego tym, którzy odmówią różaniec w kościele lub w rodzinie. Warunkiem jest, aby odmówić 5 tajemnic różańcowych, zapowiadając je gdy odmawiamy różaniec publicznie i rozważając tajemnice gdy odmawia się różaniec prywatnie.

4 W poniedziałek o godz. 18.00 spotkanie bierzmowanych z grupy siostry Reginy.

5 W środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I komunii św. A przed nabożeństwem różańcowym poświęcimy dzieciom różańce.

6 Od 1 października czyli od wtorku codziennie wieczorem po różańcu będzie Msza św. W związku ze zmianą  odprawiania wieczornych Mszy św. będzie też zmiana urzędowania kancelarii parafialnej po południu. W środę kancelaria będzie czynna od 15.30 do 16.30.

7 Jest już książka na intencje na przyszły rok. Można więc zamawiać intencje, ale ponieważ ich brakuje prosimy wzorem lat ubiegłych zamawiać intencje za zmarłych łączą kilku  zmarłych w jedną intencję zamiast zamawiać za każdego zmarłego osobno.

8 Wizyty u chorych w czwartek od strony Małej Gromady i piątek od strony Trzebuni. Początek o godz. 10.00.

9 W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą św. i w piątek od godz. 16.00.

10 W I sobotę miesiąca spotkanie róż różańcowych o godz. 16.30. Konferencja i o 17.00 różaniec. Na godz. 16.00 zapraszam zelatorów na krótkie spotkanie na plebanii.

11 Została zaktualizowana strona internetowa naszej parafii. Pojawiły się nowe zdjęcia i informacje. Zachęcamy do jej odwiedzania.

12 W przyszłą niedzielę będzie procesja różańcowa do 4 ołtarzy po Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: Służbę liturgiczną, siostry Felicjanki, Radę Duszpasterską i Róże różańcowe.