lis 06 2022

1. Dziś I niedziela miesiąca dlatego po każdej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W poniedziałek i we wtorek będzie Msza św. wieczorna. Pół godziny przed Mszą św. czytamy wypominki jednorazowe wraz z modlitwą różańcową.
  3. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca. O godz. 16.20 wypominki roczne, a po nich Msza św. w intencji wypominanych.
  4. Bardzo serdecznie dziękuję strażakom z naszej jednostki OSP za zabezpieczenie ruchu przed cmentarzem w Dzień Wszystkich Świętych. Bóg zapłać.
  5. Dziękuję również Radzie Parafialnej za kwestę na cmentarzu. Zebrano 7950 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na utrzymanie cmentarza i inwestycje na nim. Bóg zapłać za ofiary.
  6. Kalendarz Liturgiczny:
  7. We wtorek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  8. W czwartek – wspomnienie św. Leona papieża,
  9. W piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours biskupa. Jest to też Narodowe Święto Niepodległości. O godzinie 11.00 odprawimy Mszę św. w intencji Ojczyzny. Na ten dzień nasz arcybiskup Marek Jędraszewski udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.
  10. W sobotę – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  11. Organizowana jest pielgrzymka na trasie: Częstochowa – Gidle – Leśniów – Kościół św. Anny. Wyjazd z przystanku 19 listopada o godz. 5.30. Odpłatność 60 zł. Zapisy u pani Teresy Brytańczyk.
  12. W przyszłą niedzielę będzie VI Światowy Dzień Ubogich organizowany z inicjatywy papieża Franciszka. Szczegóły krakowskich obchodów są na plakacie przed kościołem. Z tej okazji w przyszłą niedzielę będzie składka do puszek przeznaczona na ubogich lub potrzebujących.
  13. Bardzo proszę, aby na cmentarz nie wjeżdżać samochodami, bo słyszałem, że zdarzają się takie sytuacje. Oczywiście nie dotyczy to samochodów nazwijmy to technicznych np. w związku z budową nagrobków, albo z wywozem śmieci. Cmentarz jest parafialny i dostępny dla wszystkich, ale jest zakaz ruchu samochodowego. Grabarz, który pracuje na zlecenie proboszcza i Rady Parafialnej ma prawo zwrócić uwagę jeśli ktoś nie przestrzega zasad obowiązujących na cmentarzu. W najbliższym czasie pojawią się na cmentarzu informacje o wolnych miejscach na starej części cmentarza, a także na zaniedbanych i opuszczonych grobach, które będą przeznaczone do likwidacji jeśli nie znajdzie się opiekun grobu, który o niego zadba.