lis 27 2022

1 Niedziela Adwentu

1. Rozpoczęliśmy Adwent – czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia i przyjście Chrystusa na końcu czasów. Niech z naszej strony będzie to czas nie tylko biernego oczekiwania, aż coś się stanie, ale aktywnego oczekiwania, w którym podejmiemy trud przygotowania swojego serca na te ważne wydarzenia. Znajdźmy czas na modlitwę, na Roraty, podejmijmy pracę nad pokonaniem jakiegoś zła, które zatruwa nasze życie lub rozwijajmy dobro, którego jest w nas za mało.
  2. W adwencie tradycyjnie codziennie odprawiamy Mszę rano i wieczorem. O godz. 17.00 codziennie oprócz niedziel Roraty z kazaniem nie tylko dla dzieci. Zapraszamy. Zachęcam rodziców i dziadków do umożliwienia dzieciom uczestniczenia w tym nabożeństwie. Zapraszam też młodzież przygotowującą się do bierzmowania i już bierzmowaną, zatroszczcie się o swoją wiarę, bo tak łatwo można ją  utracić.
  3. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. We wszystkich kościołach w Polsce modlimy się dzisiaj w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.
  5. W środę – święto św. Andrzeja Apostoła,
  6. W sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  7. Bardzo serdecznie dziękuję osobie, która ufundowała obrusy z motywami adwentowymi na ołtarze. Te obrusy można zobaczyć na ołtarzach głównym i bocznych. Osoba ta chciała zachować anonimowość, niemniej serdeczne jej dziękuję. Bóg zapłać.
  8. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź jak to mamy w zwyczaju pół godziny przed każdą Mszą świętą i w piątek od godz. 16.00.
  9. W I sobotę miesiąca spotkanie Róż Różańcowych i wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem od godz. 16.00. Zapraszam też tych, którzy chcą modlić się za naszą ojczyznę. Jak zobowiązał nas nasz arcybiskup podejmiemy modlitwę w tej intencji.
  10. Jeśli są chętni, którzy chcieliby dołączyć do istniejących Róż Różańcowych, albo stworzyć nowe to proszę o kontakt z proboszczem.
  11. Wizyty u chorych grudniu będą w tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie.
  12. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć u sióstr opłatki na stół wigilijny. Dochód z ich sprzedaży jest wynagrodzeniem za ich pracę w naszej parafii.
  13. Za tydzień obchodzić będziemy  Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. Z tej okazji będzie zbiórka do puszek na ten cel, szczególnie na pomoc dla Kościoła na Ukrainie.
  14. Na stronie internetowej naszej parafii można zobaczyć wizualizację nowego ołtarza dla naszego kościoła. Planujemy, aby był gotowy na odpust parafialny 3 maja.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

Wójt Gminy Pcim zaprasza na konsultacje dotyczące prac nad zmianą studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Pcim, których celem jest zaprezentowanie koncepcji zmiany studium. Konsultacje trwają od 22 listopada do 6 grudnia br. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Urzędu Gminy Pcim.