gru 04 2022

2 Niedziela Adwentu

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. Dziś także obchodzony jest Dzień Solidarności z Kościołami wschodu, z tej okazji po Mszach św. będzie zbiórka do puszek. Zebranymi funduszami będziemy wspierać kościoły wschodnie, a szczególnie Kościół na Ukrainie.
  3. Zapraszamy na Roraty codziennie w dzień powszedni o godz. 17.00. Przez cały adwent Msze św. w tygodniu odprawiamy rano i wieczorem.
  4. U sióstr można nabyć opłatki na stół wigilijny, które dziś poświęcimy. Złożona ofiara jest częścią wynagrodzenia za prace sióstr w parafii.
  5. Również od dzisiaj można nabywać Świece Caritasu na stół wigilijny. Ofiary za świece przeznaczone zostaną na organizację wakacji dla ubogich dzieci, pomoc najuboższym rodzinom w parafiach, dożywianie dzieci oraz dofinansowanie placówek służących dzieciom, prowadzonych przez krakowską Caritas. Tradycyjnie 10 groszy z ofiary za każdą świecę przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy. W tym roku będzie to dożywianie dzieci w krajach globalnego południa na Madagaskarze prowadzone przez księży ze Zgromadzenia Salezjanów, dożywianie dzieci z pallotyńskiej parafii w Burkina Faso oraz dzieci z terenów wiejskich pogrążonej w chaosie i kryzysie Wenezueli. Minimalna ofiara za małą świecę to 9 zł, a za dużą 15 zł.
  6. 8 grudnia w czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii świętej wraz z rodzicami. Na Mszy poświęcimy dzieciom medaliki, a po niej będzie spotkanie z rodzicami. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Od godz. 12.00 do 13.00 będzie otwarty kościół i zapraszamy na modlitwę w godzinę łaski dla świata. Ten zwyczaj związany jest z objawieniami i przesłaniem Matki Boskiej Róży Duchownej we włoskim Montichiari.
  7. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca. Wypominki roczne będą o godz. 16.20, a po nich Msza św. w intencji wypominanych.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

Wójt Gminy Pcim informuje, że:

1 W Gminie Pcim dobiega końca sprzedaż i dystrybucja węgla w preferencyjnej cenie dla mieszkańców realizowana do 31 grudnia br. Do tej pory dostarczono 475 ton węgla do gospodarstw domowych, które złożyły wniosek i dokonały wpłat za węgiel.

2 osoby, które złożyły wniosek i otrzymały informację zwrotną o możliwości zapłaty, a jeszcze jej nie dokonały, proszone są o wpłatę do poniedziałku 12 grudnia br. gotówką w kasie Urzędu lub przelewem na konto bankowe)

3 osoby, które nie złożyły wniosku o zakup węgla w preferencyjnej cenie, a mają taką potrzebę mogą jeszcze składać wnioski w Urzędzie Gminy Pcim do 12 grudnia 2022 r.

4 wnioski i wpłaty złożone po 12 grudnia 2022 mogą nie być zrealizowane, ponieważ ze względów organizacyjnych i logistycznych gmina nie może zagwarantować dostarczenia węgla do 31 grudnia 2022.