gru 11 2022

3 Niedziela Adwentu

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się w Kościele tydzień modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Prosimy Boga, aby we współczesnym zlaicyzowanym świecie rodziny nie zatraciły wiary i nie ulegały ideologiom wrogim Bogu i naturze człowieka.
  2. W adwencie Msza św. codziennie o godz. 7.00 i o godz. 17.00 Roraty, na które serdecznie zapraszamy.
  3. U sióstr można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny, na stoliku przy wejściu do kościoła są jeszcze świece Caritasu.
  5. We wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
  6. W środę –  wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  7. Zgodnie z zaleceniami ks. abp. Marka Jędraszewskiego każdego 14 dnia miesiąca będziemy modlili się w intencji naszej ojczyzny. W tym tygodniu przypada ten dzień w środę. Zapraszamy do podjęcia tej intencji modlitewnej.
  8. W najbliższy czwartek i w piątek będzie przedświąteczna wizyta u chorych w czwartek od strony Małej Gromady, a w piątek od Trzebunki. Początek o godz. 9.00. Jeśli ktoś by chciał, aby odwiedzić chorego w domu z sakramentami przed świętami to proszę to zgłosić. Nie trzeba zgłaszać tych chorych, którzy odwiedzani są co miesiąc.
  9. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy.
  10. Przedświąteczna spowiedź w naszej parafii będzie 22 grudnia przed południem i po południu. Ponadto jest możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Proszę tak zaplanować spowiedź, aby przed samymi świętami nie było wielkich kolejek do spowiedzi.
  11. Dziękuję za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na pomoc dla Kościołów wschodnich. Zebraliśmy 1814 zł 1 gr. Pieniądze zostały przelane na wskazane konto. Również bardzo dziękuję firmie Bzomex, która wsparła tegorocznego Mikołaja w naszej parafii.