gru 18 2022

4 Niedziela Adwentu

1. Ostatni tydzień adwentu. Wśród codziennych zajęć i przedświątecznego zabiegania znajdźmy czas na modlitwę, refleksję dotyczącą istoty tych świąt, które przed nami. Codziennie Msza św. o 7.00 i wieczorem roraty o 17.00 do piątku.
  2. W środę po roratach będzie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy ks. proboszcza. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy także na roraty.
  3. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. z wyjątkiem piątku po południu. W czwartek będzie spowiedź przedświąteczna i przyjedzie dwóch zaproszonych księży. Przed południem od 7.30 do 9.00 i od 9.30 do 10.30 i po południu od 14.00 do 15.30 i od 16.00 do 17.00.
  4. W sobotę w Wigilię Msza św. będzie tylko rano o godz. 7.00. Zachęcamy do religijnego przeżycia Wieczerzy Wigilijnej. Niech nie zabraknie na niej oprócz tradycyjnych dań, modlitwy za żywych i zmarłych, czytania Ewangelii o narodzinach Jezusa Chrystusa, śpiewu kolęd i dzielenia się opłatkiem. Ten wieczór jest okazją do szukania zgody i pojednania w rodzinach i sąsiedztwach nieraz trudnych, ale bardzo chrześcijańskich.
  5. Pasterka o północy. Składka z pasterki jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia SOS – utrzymanie domów samotnej Matki w Krakowie i Wadowicach gdzie kobiety samotne lub zagrożone przemocą i ich dzieci mogą znaleźć bezpieczne schronienie i potrzebną pomoc specjalistyczną. Z tego funduszu jest też utrzymywane krakowskie Okno Życia.
  6. W Boże Narodzenie i w Święto św. Szczepana Msze św. jak w każdą niedzielę.
  7. W tym roku – po przerwie spowodowanej pandemią – jest planowana tradycyjna wizyta duszpasterska tzw. kolęda. Szczegóły podamy w przyszłym tygodniu.