sty 01 2023

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

1. I Niedzielę miesiąca i roku rozpoczniemy adoracją – modlitwą przed Najświętszym Sakramentem.
  2. Dziś przypada 56 Światowy Dzień Pokoju. W tym niespokojnym czasie módlmy się wspólnie o pokój na Ukrainie i na całym świecie.
  3. W poniedziałek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i doktorów Kościoła,
  4. W piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcimy kadzidło i kredę. Z racji uroczystości w ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na Mszy św. o godz. 11.00 zaśpiewa chór Laudate Dominum z Myślenic z parafii Narodzenia NMP.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Nie będzie jednak dodatkowej spowiedzi. Jeśli ktoś jest w stanie łaski uświęcającej to może przystąpić do komunii św. Spowiedź będzie pół godziny przed każdą Mszą św. Przypominamy, że istotą praktyki pierwszopiątkowej jest przyjęcie komunii św. wynagradzającej w I piątek miesiąca.
  6. W styczniu nie będzie odwiedzin chorych z powodu kolędy. Jeśli byłaby nagła potrzeba odwiedzenia chorego to proszę to zgłosić osobiście lub telefonicznie.
  7. W I sobotę miesiąca tradycyjne spotkanie Róż Różańcowych o godz. 16.00.
  8. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:
  9. Poniedziałek – 2.01 od 15.00 role: Gierczyno i Mosnowo,
  10. Wtorek – 3.01 od 15.00 role: od cmentarza Szustkowo i Śliwiakowo,
  11. Środa – 4.01 od 15.00 role: Miłogoszcz od góry do restauracji Grzybek,
  12. Czwartek – 5.01 od 15.00 domy od restauracji Grzybek do państwa Malina i Gruszowskich,
  13. Sobota – 7.01 od 9.00 role: Podnychówka i Nychówka,
  14. Niedziela – 8.01 od 15.00 role: Siudmowo, zakończenie u państwa Mirków,
  15. Poniedziałek – 9.01 od 15.00 role: Słowikowo, Bąkowo i Paskówka

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

Dyrekcja PZU Oddział Kraków informuje, że składkę ubezpieczeniową na rok 2023 należy wpłacać u sołtysa w podanym terminie.