lut 19 2023

1. Dzisiaj rozpoczyna się nabożeństwo 40- godzinne i potrwa w poniedziałek i we wtorek. W niedzielę wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 11.00 i potrwa do 16.00. O godz. 15.00 odprawimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, po niej Nieszpory. W poniedziałek i we wtorek Msza św. poranna będzie o godz. 9.00, po niej jutrznia, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 Nieszpory, a o 17.00 Msza św. Zachęcamy do znalezienia czasu na modlitwę przed lub po południu. To nabożeństwo powinno stać się przygotowaniem do wielkiego postu, przemyśleniem jak przeżyć te 40 dni, które są przed nami i  czasem podjęcia konkretnych postanowień czy zobowiązań. Z zakrystii można otrzymać planer „CROSSPOST. 40 dni dla ducha”. Jest to pozycja adresowana przede wszystkim do młodzieży, która chce sensownie przeżyć czas wielkiego Postu. Są tam propozycje spotkania ze słowem Bożym, zadań do wykonania, filmiki w internecie. Wszystko po to, aby umocnić swoją wiarę i postawę chrześcijańską. Ta pozycja jest bezpłatna.
  2. W Środę popielcową Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W ten dzień obowiązuje post ścisły, który polega na spożyciu tylko 3 posiłków w ciągu dnia: dwóch lekkich i jednego do syta oraz na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych. Post obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Post ten nie dotyczy osób chorych np. na cukrzycę.
  3. W poniedziałek i we wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  4. W wielkim Poście Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych po Mszy św. wieczornej i o 19.00 dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00.
  5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z grupy s. Reginy, a w środę po Mszy wieczornej z grupy ks. proboszcza.
  6. Parafialne rekolekcje wielkopostne w tym roku rozpoczną się w 3 Niedzielę Wielkiego Postu, a dokładnie w sobotę 11 marca wieczorem. Poprowadzi je ks. Władysław Zązel, kapelan Związku Podhalan.
  7. Bóg zapłać za zbiórkę na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji. Zebrano 7005,60 zł. Pieniądze zostały przesłane na konto Caritasu.
  8. Spotkanie Rady Parafialnej będzie w przyszłą niedzielę o 17.15.
  9. Zachęcamy do obejrzenia Misterium Męki Pańskiej w Myślenicach, które jak co roku wystawia Grupa Misterium. W tym roku jest ono poświęcone Eucharystii: pokazuje istotę i sens Mszy św. i tego co się na niej dzieje. Informacje o spektaklu są na plakacie przed kościołem i na ulotkach na stoliku z tyłu kościoła.
  10. W piątek 24 lutego br. przypada rocznica wybuch wojny na Ukrainie. O godz. 16.30 w Katedrze na Wawelu Arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi Mszę świętą w intencji pokoju. Bezpośrednio po niej odbędzie się koncert w wykonaniu Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej „Slobozhansky” z Charkowa, po czym nastąpi przemarsz pod hasłem „Razem dla Pokoju” ze Wzgórza Wawelskiego na Rynek Główny w Krakowie. W naszej parafii również będziemy modlić się o pokój na Ukrainie w piątek i w niedzielę. W niedzielę po każdej Mszy św. będzie też zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy.