lut 26 2023

1 Niedziela Wielkiego Postu

1. Nabożeństwa Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00. Drogi Krzyżowe w piątki o 16.00 dla dzieci, po Mszy św. wieczornej i o godz. 19.00.
  2. Dzisiaj po każdej Mszy św. jest składka do puszek na pomoc dla Ukrainy.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. i w piątek od 16.00.
  4. Wizyty u chorych w czwartek od strony Małej Gromady i w piątek od strony Trzebuni. Początek o godz. 9.00.
  5. W I sobotę miesiąca spotkanie Róż Różańcowych. Od godz. 16.00 konferencja, Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec.
  6. Za udział w Gorzkich Żalach i w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Te warunki to stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. oraz modlitwa Ojcze nasz, Zdrowaś Mario, Wierzę w Boga i w intencjach papieskich. Od środy popielcowej trwa w naszej diecezji czas komunii wielkanocnej. Przypominamy, że każdy katolik jest zobowiązany na mocy przykazań kościelnych przynajmniej raz w roku się wyspowiadać i w czasie wielkanocnym przyjąć komunię świętą.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE:

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Stróży informuje, że przyjmowanie wniosków o przyjęcie do przedszkola w roku szkolnym 2023/2024 wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydatów kryteriów odbywać się będzie od 1 do 15 marca 2023r. Ponadto  od 14 lutego do 15 marca przyjmowane są karty zapisu do klasy I.