mar 05 2023

2 Niedziela Wielkiego Postu

1. W II Niedzielę Wielkiego Postu przypada dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, którzy głoszą Ewangelię w różnych częściach świata. W modlitwie nie zapomnijmy o misjonarzach. Można wesprzeć dzieło misyjne kościoła wysyłając sms o treści MISJE na numer 72032. Plakat z informacjami na ten temat jest w gablocie przed kościołem.
  2. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca. O godz. 16.20 będą roczne wypominki, a po nich Msza św. w intencji wypominanych w rocznych wypominkach.
  3. W piątek Drogi Krzyżowe jak zawsze: o godz. 16.00 dla dzieci, po Mszy św. i o godz. 19.00.
  4. W najbliższą sobotę rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Władysław Zązel. Zechciejmy znaleźć czas na rekolekcyjne ćwiczenia. W sobotę pierwsza nauka na Mszy św. o godz. 18.00, a po niej będzie nauka dla mężczyzn. Plan rekolekcji jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii.
  5. Ofiara na pomoc dla Ukrainy zebrana w ubiegłą niedzielę wyniosła 5473,50 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Caritasu. Bóg zapłać.
  6. Bardzo serdecznie dziękuję pewnemu parafianinowi, który chce zachować anonimowość za wykonane metalowe kratki na schodach wejściowych do kościoła. Dzięki temu remont schodów został definitywnie zakończony. Równie serdecznie dziękuję za usunięcie korzeni, które pozostały po wycięciu drzew. Teren pod prace przy zakładaniu ogrodu wokół kościoła jest przygotowany. Wszystkie te prace zostały wykonane bezpłatnie. Bóg zapłać.
  7. W dniach 18 i 19 marca odbędzie się pielgrzymka szlakiem dolnośląskich zabytków sakralnych. W planach jest odwiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, Góry św. Anny i innych zabytkowych kościołów. Aby zdążyć dokonać rezerwacji noclegów i posiłków zapisy będą tylko do 9 marca. Koszt 300 zł. Zapisy u pani Teresy Brytańczyk.