mar 12 2023

3 Niedziela Wielkiego Postu

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Władysław Zązel kapelan Związku Podhalan. Plan rekolekcji jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do uczestniczenie w naukach rekolekcyjnych i do otwarcia serca na Boże słowo. Rekolekcje dla dzieci są zorganizowane w oparciu o szkołę. Nie będzie specjalnej spowiedzi dla dzieci w czasie rekolekcji. Proszę, aby dzieci wyspowiadały się w dogodnym czasie gdy będzie spowiedź dla wszystkich.
  2. Na stoliku przy wejściu do kościoła są baranki wielkanocne. Minimalna ofiara to 8 zł i jest ona jest przeznaczona na Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
  3. Przy wejściu do kościoła znajduje się też skarbonka , do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  4. We wtorek 14 dnia miesiąca na Mszach św. modlić się będziemy w intencji naszej ojczyzny.
  5. W trzeci piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  6. W związku z atakami mediów liberalnych na św. Jana Pawła Kuria Metropolitalna Archidiecezji Krakowskiej wydała specjalny komunikat w tej sprawie. Jest on dostępny na stronie internetowej i facebookowej naszej parafii i na stronie Diecezji Krakowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z tym komunikatem.

OGŁOSZENIA SPOŁECZNE

1 Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Myślenicach oraz Urząd Gminy w Pcimiu zapraszają na szkolenie, które odbędzie się 13.03.2023 o godz. 9.00 w Świetlicy Środowiskowej w Trzebuni. Tematy szkolenia:

– zmiany w płatnościach bezpośrednich w 2023 – warunkowość i ekoschematy obszarowe w ramach Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej 2023-2027, – wybrane działania rolno-środowiskowo klimatyczne dla rolników, – zmiany w przepisach obowiązujących w KRUS.

Szkolenie poprowadzą pracownicy PZDR Myślenice, ARiMR i KRUS.

2 Zarząd Wspólnoty Leśnej w Stróży zaprasza na zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się 19.03.2023 o godz. 10.15 w strażnicy OSP Stróża.