mar 19 2023

4 Niedziela Wielkiego Postu

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00.
  2. Liturgiczne obchody Uroczystości św. Józefa w tym roku są przeniesione na poniedziałek 20 marca ze względu na przepisy liturgiczne, które w Wielkim Poście stawiają na pierwszym miejscu obchody niedzieli. Inne uroczystości i święta muszą więc ustąpić miejsca temu co ważniejsze.
  3. W środę na Mszy św. wieczornej poświęcimy książeczki dla dzieci pierwszo- komunijnych, a po Mszy będzie spotkanie dla rodziców.
  4. W najbliższy piątek będzie tylko jedna Droga Krzyżowa o godz. 19.00. Będzie miała formę koncertu pod tytułem „Idziemy za Tobą”, opartego na rozważaniach drogi krzyżowej.  45-minutowy spektakl to przejmująca opowieść o ostatniej drodze Jezusa, zilustrowana obrazami przedstawiającymi Mękę Pańską. Autorzy i wykonawcy, zespół Noro Lim, gościli już w wielu kościołach w całej Polsce. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyt z nagraniem spektaklu. Cena płyty 40 zł. Koncert objął swoim patronatem Wójt Gminy Pcim – Piotr Hajduk. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do takiej formy modlitwy.
  5. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To dzień modlitwy w intencji nienarodzonych dzieci zagrożonych aborcją. W ten dzień liczni katolicy podejmują duchową adopcję czyli zobowiązanie do dziewięciomiesięcznej modlitwy za nienarodzone dzieci zagrożone aborcją i za ich rodziców, od których zależy to życie. W naszym kościele na Mszy św. o godz. 17.00 będzie można włączyć się w to wielkie dzieło modlitwy o ocalenie życia dzieci i rodziców od popełnienia grzechu ciężkiego. Deklaracje duchowej adopcji są na stoliku przy wejściu do kościoła.

OGŁOSZENIA SPOŁECZNE:

1. Dziś o godz. 10.15 w strażnicy OSP w Stróży będzie Zebranie Sprawozdawcze na które zaprasza Zarząd Wspólnoty Leśnej w Stróży.
  2. We wtorek 21 marca o godz. 19.00 w remizie OSP w Stróży odbędzie się zebranie dla mieszkańców gminy dotyczące nowych dotacji na wymianę pieców, dopłat do paneli oraz możliwości wydzierżawienia nieużytków rolnych. Spotkanie przeprowadzą ekodoradcy.
  3. Wójt Gminy zaprasza na bezpłatne badania dla osób od 40 roku życia. Program „Profilaktyka 40+” zakłada realizację bezpłatnych badań diagnostycznych. Pobór krwi odbywać się będzie w budynku Urzędu Gminy Pcim 29 marca 2023 r w pokoju nr 1 w godzinach od 6.00 do 12.00. Aby skorzystać z programu należy wcześniej skontaktować się z Urzędem Gminy w Pcimiu w celu zarejstrowania się. Kontakt: 517-597-601 lub 12/27 48 050 w. 27.