kw. 02 2023

Niedziela Palmowa

1. Rozpoczął się Wielki Tydzień – czas, w którym przeżywamy najważniejsze wydarzenia i prawdy naszej wiary. Dziś na każdej Mszy św. poświęcenie palm. O godz. 11.00 procesja z palmami dookoła kościoła. Po sumie będzie konkurs palm: na najwyższą i najładniejszą palmę. Patronami konkursu są: Gmina Pcim, Koło Gospodyń Wiejskich i Parafia w Stróży.
  2. Dziś przypada 18 rocznica śmierci papieża św. Jana Pawła II. Z tej okazji na rynku w Wadowicach o godz. 18.00 będzie koncert  pt. „Nie zastąpi Ciebie nikt”, w Krakowie o godz. 20.00 na ul. Franciszkańskiej 3 spotkanie przy słynnym oknie papieskim. Zachęcamy też do zapalenia świecy w oknie o godz. 21.37 jako gest pamięci i wdzięczności wobec papieża Polaka.
  3. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. We wtorek spowiedź będzie od godz. 17.00 do 19.00.
  4. W Wielki Czwartek nie będzie Mszy św. rano. O godz. 19.00 będzie Msza św. Wieczerzy Pańskiej, a po niej przeniesienia Pana Jezusa do Ciemnicy. Adoracja w Ciemnicy potrwa do godz. 22.00. Od 21.00 do 22.00 będzie adoracja dla młodzieży.
  5. Wielki Piątek od godz. 7.00 do Wieczornej Liturgii będzie adoracja w Ciemnicy. O godz. 11.00 będzie adoracja dla dzieci. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa. O godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku. W ten dzień Kościół nie odprawia Mszy św. Liturgia składa się z trzech części: liturgii słowa, adoracji krzyża i komunii św. Następnie odniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Bożego i rozpocznie się adoracja, która potrwa całą noc, aż do godz. 20.00 w Wielką Sobotę. Zaraz po zakończeniu piątkowej liturgii odśpiewamy Gorzkie Żale. Bardzo proszę Strażaków o honorową wartę przy Grobie Pana Jezusa. Na nocną adorację zapraszam wszystkich mieszkańców parafii według stałego porządku. Modląc się przy Grobie Jezusa dajmy sobie trochę czasu, który spędzimy w ciszy, w indywidualnej modlitwie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ograniczenia się tylko do trzech posiłków w ciągu dnia dwóch lekkich i jednego do syta. Post obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Osoby, które ze względu na stan zdrowia (na. cukrzyca) nie mogą zachować postu powinny podjąć inne uczynki pokutne takie jak modlitwa lub jałmużna.
  6. W Wielką Sobotę przez cały dzień będzie adoracja Pana Jezusa w Grobie. Od godz. 9.00 do 13.00 co pół godziny będzie święcenie pokarmów przed kościołem, jeśli pozwoli pogoda. Poświęcenie pokarmów będzie też przy zielonym domu na roli Wierciakowo o godz. 13.00.
  7. W Niedzielę Wielkanocną i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00.
  8. Zgodnie z tradycją naszej parafii od Niedzieli Wielkanocnej w okresie letnim Msze św. w niedziele i święta będą o godz. 17.00, a w tygodniu Msze św. popołudniowe o godz. 18.00.
  9. Zachęcamy, aby w tych ważnych dniach każdy znalazł czas na nawiedzenie kościoła i modlitwę. Niech nawał pracy i obowiązków nie sprawi, że zapomnimy o tym co najważniejsze w te święta.